Perşembe, Haziran 13, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaModa2020 Bayan Takı Modelleri ve Fiyatları

2020 Bayan Takı Modelleri ve Fiyatları

Altın Yüzük Modelleri

Evliliğin simgesi olan altın yüzükler çiftler arasındaki sevgiyi temsil etmektedirler. Hem kadınlar için hem de erkekler için farklı seçenekleri bulunan altın yüzük modellerinde hem gençler için hem de ileri yaşlardakiler için birçok farklı model tasarımı bulunmaktadır.

Kuyumcuların vitrinlerini süsleyen parlak ve göz alıcı takılar arasında altın yüzük modelleri de bulunmaktadır. Gençleri iç geçirerek baktığı, inşallah bir gün..diye hayal kurdukları bu altın yüzükler, o bir gün geldiğinde sizlerin de parmaklarınızı süsleyecektir. Özellikle kadınlar için olan altın yüzük modellerinde diğer takılarda olduğu gibi binlerce farklı model yer almaktadır. Kadınlar da bu seçenekler arasında gözüne en hoş gelen yüzüğü seçmektedirler. Bu yüzükleri seçerken bir kriter neredeyse yoktur. Bazılarının kafasında ise uzun zamanlardan beri hayalini kurduğu bir yüzük tasarımı yer almaktadır. Bu tasarımlar ise kuyumcularda özel siparişler alınarak size özel olarak tasarlanmaktadır.

Altın yüzük modellerinde yer alan tasarımlar arasında son zamanlarda en çok ilgi gören içerisinde resim yer alan yüzükler olmaktadır. Evlilik yüzüğü olarak kullanılabilen bu yüzükler tamamen size özel tasarımlardır. Bayan yüzüklerinde taşlı veya süslü olan birçok seçenek bulunurken, erkek altın yüzük modelleri genellikle sade ve zarif tasarımlardan oluşmaktadır. Erkekler yapıları gereği çok süslü takılardan hoşlanmazlar. Ömür boyunca kullanacakları altın yüzüklerde de şık ve sade olan tasarımlar her zaman ilk tercihleri olmaktadır.

Alyans Fiyatları

Düğün, nişan, söz gibi merasimlerde çiftler arasındaki sevgiyi en güzel şekilde ifade etek ve “benim başım bağlı” demek için alyans yüzükler kullanılmaktadır. Alyans yüzüklerde kadınların da erkeklerin de gönlü hoş olsun diye birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerde ise kullanılan malzeme ve işçiliğe göre alyans fiyatları artış veya azalış göstermektedir.

Şöyle bir baktığımızda aslında alyans fiyatlarını sizin tercihleriniz belirlemektedir. Kuyumcuların vitrinini süsleyen oldukça gösterişli yüzükler ve az işçilik kullanılan ve daha ince olan alyanslar arasında bariz bir fiyat farkı bulunmaktadır. Alyans fiyatlarını etkileyen en önemli etken ise arz talep meselesi olmaktadır. Sezonda en moda olan bir alyans ile önceki sezona ait bir yüzük arasında da fiyat farkı bulunmaktadır. Piyasada çok satılan alyans yüzüklerin çok bir albenisi olmasa da sırf çok moda olduğu için oldukça pahalı olabiliyor.

Genel olarak bakıldığında altın alyans fiyatları öyle dudak uçuklatacak cinsten değildir. Seçmiş olduğunuz en güzel bir alyans fiyatı maksimum 3000 TL civarında olacaktır. Elbette bu fiyat altın fiyatıyla da doğru orantılı olarak artmaktadır. Alyans fiyatlarını etkileyen bir diğer en önemli etken ise yüzük üzerinde kullanılan işçilik olmaktadır. Tasarımda kullanılan işçilik ne kadar fazla ise fiyatta o kadar artış göstermektedir. Alyans fiyatlarında en ince ve işçiliği en az olan bir yüzüğü 500 – 1000 TL civarında alabileceğinizi hesap ederek seçmiş olduğunuz bir alyansın fiyatını az çok kestirebilirsiniz.

Alyans Modelleri

Alyanslar çiftler arasındaki sevgi bağını temsil eden özel ve kıymetli takılardır. Nişan, düğü ve söz gibi çiftlerin hayatlarında önemli adımlar attıkları bu özel günlerde alyanslar kullanılmaktadır. Özel merasimlerde çiftleri birbirine daha çok bağlayacak olan bu değerli takılarda hem erkekler için hem de kadınlar için tasarlanmış envai çeşitte üretilen birbirinden hoş minik taşlarla bezenmiş alyans modelleri vardır.

Alyans modelleri genellikle hem bayan kadın hem de erkek için aynı tasarımları taşımaktadır. Birbirinin diğer yarısı olduklarını ifade eden bu yüzüklerde eşler için aynı modellerde olan yüzüklerde de hem renk olarak hem de model olarak iki tarafında severek kullanmak isteyecekleri tasarımlar bulunmaktadır. Son zamanlarda özellikle kadınlar için ayrı bir öneme sahip olan taş detayları ile süslenmiş olan takılar arasında alyans modelleri de yer almaktadır. Fakat bu taşlı yüzüklere erkek tarafı pek sıcak bakmamaktadır. Bu sebeple iki tarafında gönlü olsun diye kadının beğendiği taşlı yüzük tasarımının erkek için taşsız olan versiyonu bulunmaktadır. Alyans modellerinde yer alan bu alternatifler çiftlerin karar verme işini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Alyans modellerinde erkeklerin de kadınlar kadar beğenerek kullandıkları yüzükler arasında Osmanlı motifi ile süslenmiş olan özel ve değerli yüzükler yer almaktadır. Her merasim de farklı yüzük takılması kadınlar için de erkekler için de daha fazla zaman almaktadır. Bu sebeple ilk taktığınız yüzüğün farklı versiyonlarını tercih edebilir ve parmaklarınızı bu değerli takılarla süsleyebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla