Perşembe, Haziran 13, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaMobil Cihazlar2020 IPhone 12 Fiyatları ve Özellikleri Sızdırıldı!

2020 IPhone 12 Fiyatları ve Özellikleri Sızdırıldı!

Apple IPhone 12 Özellikleri ve Fiyatları Sızdırıldı!

IPhone 12 Fiyat konusunda oldukça merak edilen modellerden sadece birisi. Apple son zamanlarda ilgiyi üzerinde çekmekte ustalaşmış gibi görünmekte. Son zamanlarda gündemin üst sıralarında bulunan Apple şirketi şimdilerde IPhone 12 ile birlikte gündemin en üst sıralarında yer alıyor. Yeni bir cihaz çıkacağı zaman fanları ve bilgi sızdırıcıları tarafından ortaya binlerce fikir ve iddia atılıyor.

Apple’ın IPhone 12 Telefon modelinde de aynı durumlar söz konusu. Ancak bu sefer gelen iddialar genellikle doğru bilgileri insanlara sunan bir şirketten geldi. Önceki telefon modellerinde de fiyat tahmini yapan ünlü firmanın fiyat tahminleri neredeyse tamamen doğru bir şekilde çıkmıştı. Apple IPhone 12’nin çıkışına oldukça kısa bir süre kalmışken söz konusu şirketin ortaya atmış olduğu iddialar Apple rakiplerinin gözünü korkutmuş durumda.

Apple Tek Seferde Dört Farklı Cihaz Çıkartacak!

Apple IPhone 12 Fiyat listesine geçmeden önce yeni çıkacak olan IPhone 12 hakkında siz değerli okurlara önemli bazı bilgileri verelim. Apple bu sene çıkartacağı IPhone 12 modelinden dört farklı model çıkartacak. Normal şartlarda bir ya da iki model çıkartan şirket bu seferki adımında tek seferde toplamda dört yeni cihaz çıkartımı yapacak.

Cihazların dört farklı seçenekte sunulmasının en büyük etkeni ekran boyutları. Hali hazırda kullanılan IPhone 11’in yerini yakın bir süre içerisinde 5.4” büyüklüğünde olan 12 modeli alacak. IPhone 12 ‘nin 5.4” modelinin yanı sıra 6.1” boyutunda da bir cihazı aynı anda piyasaya sürülecek. İlk iki cihaz bu şekilde belirlendi peki ya çıkacak olan diğer iki cihaz?

Apple çıkartacağı diğer iki cihazı da Pro Max modelleri kategorisinde koyma kararı almış durumda. 6.1 ve 6.7” ekran boyutlarına sahip olacak olan iki farklı model de Pro Max kategorisinde bu yılki IPhone 12 satışlarında yer alacak.

Apple IPhone 12 Fiyat Listesi

Makalemizin başlarında da bahsetmiş olduğumuz ünlü analiz şirketi olan Ming-Chi Kuo, Apple hakkında yapmış olduğu bu zamana kadar olan hiçbir tahmininde yanılmamış bir şirkettir. Yakın tarihlerde ortaya attığı iddialar ya kesin bir şekilde tutmuş ya da en yakın şekilde doğruluk taşımıştır. Şirket kendi adını bu şekilde duyurmuşken çıkan son bilgiler ile adını tekrar duyurmayı başardı.

IPhone 12 Fiyat listesini yayınlayan ünlü şirket Apple rakiplerinin bir hayli korkmasına neden olmuş durumda. Zira fiyatlar diğer IPhone cihazlarından oldukça düşük durumda. İşte teknoloji severleri de ayrıca mutlu ve heyecan dolu yapan IPhone 12 2020 Fiyat Listesi

IPhone 12 2020 Fiyat Listesi

 • 5.4” iPhone 12 : 650 dolar
 • 6.1” iPhone 12 : 750 dolar
 • 6.1” iPhone 12 Pro : 999 dolar
 • 6.7” İphone 12 Pro Max : 1099 dolar

5G teknoloji ile gelecek olan cihazların fiyatlarının şaşırtıcı olmasının nedeni ise Apple’ın bu zamana kadar hiçbir OLED ekranlı cihazı 999 dolardan aşağı satmamış olması. Özellikle yapımına hızlı bir şekilde başlanmış olan 5G teknolojisi ile donatılmış olan cihaz severleri tarafından oldukça büyük ilgi ve sevgi toplamayı henüz çıkmadan başarmış durumda.

Apple IPhone 12 Çıkış Tarihi İçin Kötü Haber

Apple IPhone 12 Çıkış Tarihi için kötü haber geldi. Cihaz her ne kadar ucuz ve etkileyici olacak olsa da çıkış tarihi Korona Virüs nedeni ile bir ay ertelenmiş durumda. Özellikle eğitim ve iş hayatını etkilemiş olan Korona Virüs, büyük şirketleri de olmadık zamanlarda zarara uğratmış durumda. Özellikle 2020 yılında olacak olan neredeyse bütün etkinliklerin ertelendiği şu zamanlarda yeni teknolojik gelişmelerin de ertelenmiş olması teknoloji severleri üzmüş durumda.

Apple IPhone 12 Özellikleri

IPhone 12 Özellikleri. Fiyat konusundan hemen sonra merak edileneler arasında yer alan özellikler Twitter üzerinden duyurulmuş durumda. Şu an için temel özelliklerin yer aldığı listede cihazların can alıcı özellikleri yer almakta. İşte Apple IPhone 12 modelinin temel özellikleri;

5.4” Apple IPhone 12 Özellikleri

 • Oled Ekran Teknolojisi
 • 2 Adet Arka Kamera
 • 5G Teknoloji Desteği

6.1” Apple IPhone 12 Özellikleri

 • Oled Ekran Teknolojisi
 • 2 Adet Arka Kamera
 • 5G Teknolojisi Desteği

Bu iki model için özellikler neredeyse aynı şekilde gözükürken özellik farklılıkları Pro ve Pro Max modellerinde ortaya çıkmakta.

6.1” IPhone 12 Pro Özellikleri

 • Oled Ekran Teknolojisi
 • 3 Adet Arka Kamera
 • Lidar Teknolojisi
 • 5G Teknolojisi Desteği

6.7” IPhone 12 Pro Max Özellikleri

 • Oled Ekran Teknolojisi
 • 3 Arka Kamera
 • Lidar Teknolojisi
 • 5G Teknolojisi Desteği

IPhone 12 Lidar Teknolojisi Nedir

Yeni IPhone 12 modelinde dikkat çekenler arasında Lidar teknolojisi yer almakta. Yeni yeni cihazlarda yer almaya başlayan Lidar teknolojisi nedir?

Lidar Ne Demek?

Lidar, Lazer darbeler ile uzaklık ölçümü yapılmasını sağlayan teknolojidir. Özellikle matematiksel işlemler için vaz geçilmezlerden olan IPhone uygulamaları bu özellik ile daha da gelişmiş hale gelebilecek. AR teknolojisi ile birlikte çalışabilecek olan Lidar teknolojisi, sadece uzaklık ölçümü için çalışmayacak. Diğer uygulamalar ile bütünleşmiş bir şekilde çalışabilecek olan Lidar teknolojisi, ilerleyen zamanlarda daha gelişmiş AR Efektlere sahip olmamızı sağlayabilir durumda.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla