Çarşamba, Şubat 21, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaGenel Kültür Sanat5 Dil Bilen Barbaros 90'ların Hit Parçasını Yeniden Yorumladı

5 Dil Bilen Barbaros 90’ların Hit Parçasını Yeniden Yorumladı

5 dili akıcı olarak konuşabilen ve repertuarı oldukça geniş bir bölgeye yayılan Barbaros bu kez de Soner Arıca’nın Derbeder isimli şarkısını günümüz modern müzik anlayışı ile birleştirerek yeniden yorumladı. Çok başarılı sahne performansları ile göz önünde olan Barbaros bu şarkının çalışmalarının aslında daha önce bittiğini ancak şarkıya ait bir de klip çekmek istedikleri için Korona Virüs’e takıldıklarını bu nedenle de işin uzadığını belirtti.

Şarkı Korona Öncesi Klip Korona Sonrası

Sözleri tamamen Soner Arıca’ya ait olan Derbeder isimli şarkının tüm çalışmalarının Korona Virüs’ten hemen önce bitirildiğini dile getiren Barbaros, şarkıya ait bir klip çekmek istedikleri için virüs döneminde olmaları nedeni ile beklemek zorunda kaldıklarını bu nedenle de çok ağır ilerleyen klip çekimlerinin henüz sonlandığını belirtti. Klip “sosyal mesafe” kurallarına uygun olarak birbirine dokunamayan iki aşığın ana temasında gerçekleştirildi.

Murad Küçük Yönetti

Ünlü sanat – müzik – klip yönetmenlerinden biri olan Murad Küçük yönetmen koltuğuna oturarak Derbeder’i yönetti. Şarkının elektro gitar ile zenginleştirilmesi de müzisyenlerden Selahattin Güzelel’in becerileri ile tamamlanmakla birlikte nefesli çalgılarla bütünleştirilme işlemi de Batu Çaldıran imzalı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla