Çarşamba, Şubat 21, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarActivision, 1 Milyon Dolar Mükâfatlü Call of Duty: Mobile Turnuvasını Duyurdu

Activision, 1 Milyon Dolar Mükâfatlü Call of Duty: Mobile Turnuvasını Duyurdu

Mobil reyin dünyası her geçen gün gelişmeye devam ediyor. 2018 senesinde toplam küresel reyin pazarının takribî %50’sini oluşturan mobil reyin sektörünün, 2021 senesine kadar 171 milyar dolarlık bir bedele erişmesi bekleniyor.

Natürel pazarı giderek gelişen böyle bir sektörde reyin dünyasının devleri de pastadan hisselerini almaya çalışıyor. Bu pastadan hissesini almak isteyen firmalardan bir tanesi de natürel ki Activision. İşletmenin geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya sürdüğü Call of Duty: Mobile, oldukça süratli bir biçimde gelişti ve en sonunda kendi rekabetçi turnuvasına sahip oldu.

Call of Duty: Mobile 2020 Dünya Şampiyonası

call of duty: mobile turnuva

Activision, bugün yaptığı söylemede Call of Duty: Mobile 2020 Dünya Şampiyonası’nı duyurdu. Bu e-spor turnuvasında gerek nakit gerekse reyin içi kozmetikler olmak üzere 1 milyon dolardan fazla mükâfat dağıtılacak.

Turnuvanın çevrimiçi elemeleri 30 Nisan tarihinde başlayacak ve 24 Mayıs tarihine kadar sürecek. Daha sonra turnuva başlayacak. Turnuvanın yapısı, mükâfatların nasıl dağıtılacağı ve hayranların turnuvayı nereden izleyeceği gibi ayrıntılar henüz emin değil ancak turnuvayla alakalı bazı ayrıntıları oyunun fotoğrafı internet sitesi üzerini bilebilirsiniz.

Call of Duty: Mobile

call of duty: mobile

Geçtiğimiz yıl 1 Ekim 2019’da oyunculara oynaması fiyatsız olarak sunulan reyin, ilk haftasında 100 milyon indirmeye erişmişti. Bu haberin yazıldığı an haysiyetiyle oyunun yalnızca Google Play Store’daki indirme rakamı 100 milyonu geçmiş vaziyette.

Şu an dünya genelinde devam eden koronavirüs salgını e spor yarışmalarını da etkiledi. Call of Duty League, çevrimiçi olarak yine başladı ve öteki büyük e-spor alanları da personeller ve oyuncular konutlarında kaldığı için yeni çıkış yolları arıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla