Perşembe, Haziran 13, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarAmazon'un Başı Tasada!

Amazon’un Başı Tasada!

Amazon’un başı beladan bir cinsli kurtulmuyor. Çalışanlarını lavaboya dahi yollamadığı iddiasıyla ortaya çıkan Amazon’un başı şimdi de rüşvetçi çalışanlarıyla belaya girdi. Mahsullerin altına atılan sahte iletilerden laf etmiyoruz dahi. E-ticaret devi gelen yorumlardan sonra şimdi de Çin’deki çalışanlarını analize aldı.

İşletme, rüşvete karışmış olduğu iddia edilen çalışanlarını analize aldı. Raporlara göre bazı satıcılar, satış bilgilerine ve yorum yapanların e-posta adreslerine erişmek için Amazon çalışanlarına 80 dolar ile 2.000 dolar arasında ödemede bulunuyorlar.

Bu satıcıların bazı gidişatlarda negatif yorumları silmeyi ve yasaklanan hesapları tekerrür açmayı arz ettiği söyleniyor. Amazon’dan bir yetkili Wall Street Journal’a; Çalışanlarımızı yüksek etik bir standartta yakalıyoruz.

Prensiplerimize ters olan rastgele bir birey, iş sözleşmesinin feshi ve potansiyel meşru ve cezai yaptırımlar dahil olmak üzere muhtelif disiplin cezalarıyla surat surata geliyor.” söylemesinde bulundu.

Rüşvetçilik ile yargılanan çalışanlar, kurulcular aracılığı ile işlerini hallediyorlarmış. Bu illegal işleyiş içinde WeChat uygulaması kullanılıyormuş. Sarihçesi bu stil kaç çalışan vardır öğrenmiyoruz ancak çoktan kendi aralarında teşkilatlanan bu çalışanlar, izlerini silmek için çalışmalar başlamışlardır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla