Perşembe, Haziran 13, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarAmazon'un Kasiyersiz Mağaza Rakamları Çoğalıyor!

Amazon’un Kasiyersiz Mağaza Rakamları Çoğalıyor!

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerindne biri olan Amazon, ilkini bu yıl Ocak ayında işletmenin merkezinde bulunduğu Amerika Birleşik Devletlerinin Seattle kentinde açtığı Amazon Go adlı kasiyersiz mağaza tecrübesini ülke genelinde genişletmeyi tasarlıyor. Seattle’daki mağaza rakamını 3’e çıkaran marka, Chicago da bir yeni mağaza açtı. Böylece 4 Amazon Go mağazasına erişen Amazon’un planlarıda ortaya çıktı.

Buna göre yıl sonuna kadar mağazaların rakamını yükselmesi ve 2019’da 50 ve 2021 senesine kadar mağaza rakamını 3000’e yükseltecek.

Bloomberg’in haberine göre e-ticaret devi bu stil mağazalarının rakamını artırarak Walmart ya da 7-eleven gibi zincirlerle rekabet eder hale gelecek. Kasiyersiz mağazalarda teknolojinin takviyeyi ile Amazon aboneleri istedikleri mahsulleri alıp otomatik olarak bunların fiyatlarını ödeyebiliyor.

Türkiye’de de Migros ve eşi perakende zincirlerinde kasiyersiz adaleyeler bulunuyor. Ancak Amazon misalinde mağazada görünen çalışanlar da yok. Teknolojik makineler, kameralar, Nesnelerin İnterneti çözümleri ile alışveriş takip edilip ödeme otomatik olarak kullanıcı hesabı üzerinden yapılıyor.

Şimdilik yalnızca ABD’de açılacak olan mağazaların diğer ülkelerde de yaşama geçirilip geçirilmeyeceği öğrenilmiyor. Ancak bu mağazaların geleceğin konsepti olduğunu ve insanlara değişik bir alışveriş tecrübeyi sunmayı amaçladığını da belirtip sizleri Amazon’un kasiyersiz mağazalarını anlattığı tanıtım videosu ile baş başa vazgeçiyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla