Perşembe, Haziran 13, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarÇığır açan 3D baskı uygulamaları

Çığır açan 3D baskı uygulamaları

HP yüksek hacimli 3 ebatlı yazıcı çözümlerini ve imalde çığır açan uygulamaları sergiledi

Protolabs, IAM 3D Hub, Materialise ve ZiggZagg dijital imalde HP’nin Multi Jet Fusion mahsulünü kullanıyor. Ayrıca Swiss Guard, PepsiCO, araba yarışı, tıp ve sanayi cihazları için geliştirilen HP uygulamaları da dikkat sürüklüyor.
 
HP, İspanya’nın Barselona kentinde hakikatleşen HP inovasyon Doruğu’nde HP Jet Fusion 3D baskı çözümlerinin, dijital yapım inovatörleri Protolabs, Materialize ve ZiggZagg ile genişletilmiş montajlarını duyurdu. 4. Sanayi Devrimi’nde dünyanın dijital teknolojilerden yararlanması için çalışan lider işletme HP, aynı zamanda IAM 3D Hub ile iş birliğine söyledi. Buna ek olarak, aralarında Pontificial Swiss Guard için hafif başlıklar, PepsiCo için özel ticari mahsuller, araba yarışçıları için yüksek performans sunan hava akımlı manifoldlar, gökdelen inşası için endüstriyel makineler ve hastaların hayat niteliğini artıran ortotik aygıtların bulunduğu bir hayli 3 ebatlı baskı uygulaması da gözler önüne serildi. 
 
HP Inc.’in Multi Jet Fusion takımının genel müdürü Ramon Pastor: “12 trilyon dolarlık yapım sanayisinin dijital mutasyonu; dünya tasarımcıları, mahsul geliştiricileri, yapım ve tedarik zinciri profesyonelleri için çığır açarken, 3D baskı ekosistemi için büyük bir fırsat yaratıyor. Alıcılarımızla işbirliği yaparak; dünya çapında tasarımcıların ve üreticilerin iş yapış biçimlerini apayrı bir noktaya taşımaktan ve yenilikçi uygulamaların HP Multi Jet Fusion ile muhtemel hale gelmesinden onur dinliyoruz. İsviçre Muhafızlarının Vatikan’ı korumasına destekledimekten ortopedi gibi bir sanayi için tertemiz yollar bulmaya kadar her alanda ebedî ihtimaller bizleri bekliyor” dedi.
 
Çığır açan 3D baskı uygulamaları hayal gücünün ötesine geçti
HP MultiJet Fusion platformu, daha evvel hayal dahi edilemeyecek uygulamaların planlanmasını ve üretilmesini muhtemel hale getiriyor. HP İnovasyon Doruğu’nde Protolabs, Materialize ve ZiggZagg’ın yenilikçi uygulamalarına ek olarak değişik bir hayli sektörde kullanılabilen 3D baskı uygulamaları da HP tarafından sergilendi:
 
• 1506’dan beri Papa’yı ve papalık ikametgahını gözetmek ve Vatikan’a güvenlik sağlamaktan mesul İsviçreli Muhafızlar için özel kasklar planlandı. Bu son teknolojilerin eğitimini alan İsviçreli güvenlik misyonluları HP MultiJet Fusion ile basılan çok daha hafif kaskları kullanmaya başladılar.
 
• Kanada’da bulunan endüstriyel bir tasarım şirketi olan Syncro Innovation’ın MultiJet Fusion ile geliştirdiği bisiklet kaskı, standart bisiklet kaskından yüzde 20 daha hafif olmasıyla büyük bir avantaj sunuyor. Kasklar, Fransa merkezli bir yapım servis sağlayıcısı Sculpteo tarafından basıldı. Suncro, MultiJet Fusion hizmetlerini, sürekli niteliği ve bütçe arkadaşı olması sebebiyle seçim etti. Sculpteo yakın zamanda HP Jet Fusion 4210 3D yazıcıyı, alıcıların çoğalan arzını desteklemek için mevcut Jet Fusion 4200 3D yazıcı portföyüne yanına ilave etti.
 
• FICEP Çelik Yüzey Sistemleri’nin daVINCI Boyama Hattı Kolu, Katkı Yapımı, Tasarım ve Ar-Ge mevzusunda uzmanlaşmış bir sanayi mühendisliği işletmeyi. FICEP S3,  daVINCI’nin son yapım parçalarının yüzde 40’ından aşırısını optimize etmek için MultiJet Fusion kullanarak, daha acele süratlenme, yavaşlama ve konum hakimiyeti gibi daha evvel geometrik olarak kalıpları çıkarılamayan kaliteler kazanıyor. Bu yeni makine New York City’deki Hürlük Heykeli veya Londra’daki Shard gibi binalarda kullanılan çeliği gözetmek için yapısal çelik sanayisinde kullanılan cihazların bir evrimi. 
 
• İngiliz çağdaş ortotik uzmanı Crispin Orthotics’in Ankle Foot Orthosis mahsulünde Multi Jet Fusion’ın maharetleri, hastalar için şahsileştirilmiş, duyarlı ve daha kozmetik alternatiflerin yaratılmasını sağlayarak ortez sanayisini yine buluş etme potansiyeline sahip. Bu avantajlara ek olarak, Multi Jet Fusion ile üretilen Crispin’in zinde ayak bileği ortezleri, karşılaştırılabilir bir karbon fiber mahsulünden yüzde 50 daha hafif. 
 
• Endüstriyel uygulamalar arasında Almanya’da lider bir dijital üretici olan Stern 3D tarafından 10 HP Jet Fusion 4200 3D sistemleri ile geliştirilen robot yakalayıcı parçalar ve kurulum aparatlar yer alıyor. Tıbbi ve medikal alıcıları için yapım yapan bir şirket olarak tanınan Stern, artık Multi Jet Fusion ile üretilen yeni parçaları alıcılarına çok süratli bir biçimde sunacak. 
 
 
Yenilikçi liderler HP Multi Jet Fusion teknolojisiyle imalin dijital geleceğine bakıyor
Dört ülkede bulunan 11 yapım kuruluşuyla dünyanın en süratli özel prototip üreticisi olan ve isteğe bağlı yapım parçaları sunan Protolabs, dünya genelinde sabrederek çoğalan 3 ebatlı yapım hizmet arzlarını karşılamak için Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’da bulunan yedi HP Jet Fusion yazıcı modellerini aktüelleyerek endüstriyel HP Jet Fusion 4210 3 ebatlı sistemlerine geçiyor.
 
Protolabs başkanı ve CEO’su Vicki Holt: “3D baskılı yapım uygulamalarına olan arz çoğalmaya devam ediyor ve HP’nin Multi Jet Fusion teknolojisi, endüstriyel sınıf parçaların alıcılarımıza süratli ve uygun maliyetli bir biçimde sunulmasını sağlıyor. HP Multi Jet Fusion hizmetlerinin kapasitesini genişleterek ve Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yazıcıları kurarak, evrensel alıcı tabanımızın gereksinimlerini karşılıyoruz ve coğrafi olarak dağıtılmış, isteğe bağlı imalin bugün bir asıllık olduğunu ispatlıyoruz” dedi.
 
Protolabs, alıcılar için özel uygulamalar sağlamak için Multi Jet Fusion teknolojisinin süratini, niteliğini ve maliyet avantajlarını kullanıyor. Misalin; PepsiCo’nun NASDAQ:PEP tanıtım emelli meşrubat setleri için 3 ebatlı Kara Panter Black Panther maskeleri basıldı. Bu avantajlar, sanayi sektöründeki bir başka Protolabs alıcısı olan ve kamu hizmetleri alanında yanmalı gaz türbiniyle alakalı bir problemi gidermek için Multi Jet Fusion’ın yapım sınıfı becerilerini ideal bir çözüm olarak gören Stream Lion Design’ın da büyük bir zafere imza atmasıyla sonuçlandı. HP 3D ile basılan yeni bir modal çekiç ise işletmenin, sahadaki motor türbinlerini inceleyebilmesini ve bilgi toplama süratini iki katına çıkarabilmesini sağladı. 
 
Tıbbi ve endüstriyel pazarlar için Katkı Yapımı yazılımı ve hizmetlerinin lider sağlayıcısı Materialise da sekiz adet HP Jet Fusion 4200 3D yazıcıyı hizmete aldı. Coşku verici bir geliştirmeyle Materialise ve HP, şahsileştirilmiş tabanlıkların planlanması ve yapımında uçtan uca 3D çözümün ölçeklendirilmesi için RSPrint ile özel bir uyuşma yaptı. HP tarafından desteklenen FitStation, RSPrint ile fertsel biyomekanik bilgileri şahsileştirilmiş tabanlıklara çevirmek için Materialise’in 3D tasarımını ve yapım yazılımını kullanıyor. Tabanlıklar daha sonra, Materialise’in HP Jet Fusion 3D yazıcılarında tehlikesiz bir biçimde üretilebiliyor. 
 
Belçika’daki önde gelen 3 ebatlı baskı sağlayıcı ZiggZagg, HP’nin Jet Fusion 3D baskı çözümlerinin çoklu ünite dağıtımları ile Forecast 3D, Git Protokolü, Malzeme, Protokol ve Stern gibi mevcut dijital yapım hizmeti sağlayıcılarına katılıyor. İşletme, alıcılarına tıbbi, tüketim mülkleri, otomotiv ve endüstriyel pazarlar için parçalar üretmek üzere altı adet HP Jet Fusion 4210 3D yazıcı kurdu. 
 
ZiggZagg, Belçika ve Hollanda’daki Belcar Endurance Championship yarış serisine katılan bir yarış otomobili için tek parçalı bir motor manifoldu basmak üzere HP Multi Jet Fusion teknolojisini kullandı. HP Multi Jet Fusion ile 3 ebatlı baskıyla hazırlanan parça, enjeksiyon kalıplamayla hazırlanan parçalarla değiştirildi. Başlangıçta, enjeksiyon kalıplı parçaları kullanan takım, fazla tazyik sebebiyle parçaların birbirinden ufalaması ve tüm manifoldun imha edilmesi suratından yarışı kaybetti. Takım, yapıyı sadeleştirmek ve hava akışını iyileştirmek için kullandığı HP 3D baskı parçasıyla, en son yarışı ilk 5 içinde tamamlamayı muvaffak oldu.
 
Evrensel 3D Müthişlik Merkezi, HP’nin 4. Sanayi Devrimi’ni sürdürmesi için işbirliği yapıyor
Özel firmaları, kamu müesseselerini ve Ar-Ge organizasyonlarını bir araya getiren IAM 3D Hub, sekiz adet HP Jet Fusion 4200 3D baskı sistemi kurdu. IAM 3D Hub, aynı zamanda eğitim ve öğretim fırsatlarını genişletmek, müessesesel mentorluk vermek ve sanayi ekosistemini geliştirmek için HP’nin sanayi liderliği ve teknoloji uzmanlığına lüzum dinliyor.
 
IAM 3D Hub’ın Genel Sekreteri Aintzane Arbide, IAM 3D Hub, 3 ebatlı baskı teknolojilerinin endüstriyel yapım açısından özümsenmesi ve büyümesi için HP’nin vizyonunu paylaştığını belirtti. HP’nin liderliğinin, teknoloji yeniliğine özel muhtelif programların taşınmasına dayanak olduğunu vurgulayan Arbide, Multi Jet Fusion’ın gelişmiş marifetlerinin; müesseselerin mahsul mühendisliği ve tasarımını, karışık iş akışlarına yaklaşımlarını yine gözden geçirmelerine ve yapım süreçlerini geleceğe taşımaya imkân tanıdığını söyledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla