Pazartesi, Nisan 22, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaMobil CihazlarDostlarınızla Oynayabileceğiniz 10 Multiplayer Mobil Reyin

Dostlarınızla Oynayabileceğiniz 10 Multiplayer Mobil Reyin

Uslu telefonlar üzerinden oynanabilecek rakamsız reyin var. Her ne kadar tek başınıza oynamak cümbüşlü olsa da dostlarla geçirilen bir sürenin eşi eşi olmaz. Ancak dostlarla beraber oynanabilecek multiplayer oyunlar bulmak her zaman olası olmuyor.

Biz de bütün olarak bu noktada desteğinize koşmaya geldik. Her cinsten bir hayli hem co-op hem de multiplayer dayanağı olan oyunu bir araya getirdik. Şayet beraber reyin oynayacak dostlarınız varsa ancak reyin bulamıyorsanız, doğru yerdesiniz.

co op mobil oyun

Dostlarınızla oynayabileceğiniz 10 multiplayer mobil reyin Özet liste:

Kafa Topu 2 Bombsquad Spaceteam Shadowgun Legends Rangers of Oblivion Soul Knight The Greedy Cave 2 Keep Talking and Nobody Explodes fiyatlı Battleheart 2 fiyatlı Hero Siege: Pocket Edition fiyatlı Death Squared fiyatlı

Listemize başlamadan evvel bir anımsatmaya yapalım istiyoruz. Oyunların puanlarını Google Play Store üzerinden aldık. Zira Google Play Store çok daha fazla kullanıcıya sahip olduğu için puanlama mevzusunda daha doğru istatistikler elde edilebiliyor.

Kafa Topu 2

Kardeş firmamız Masomo’nun geliştirdiği Kafa Topu 2, mobil youn dünyasında dostlarla uzun vakitler süresince oynanabilecek nadide imaller arasına girdi. Bire bir reyin modu dışında turnuva modu sayesinde daha çekişmeli çabalar yapabilirsiniz.

İmalci: Masomo Ebat: 90 MB Oyunun puanı: 4,5 yıldız Kafa Topu 2İNDİR Kafa Topu 2İNDİR

Bombsquad

İmalci: Eric Froemling Ebat: 59 MB Oyunun puanı: 4,5 yıldız

Daha Önceki Bomberman oyunlarını andırıyorsanız, Bombsquad oynarken hiç yabancılık sürüklemeyeceksiniz. Zira reyin Bomberman anlamını multiplayer işleyişiyle oldukça zaferli bir biçimde yoğuruyor.

Oyunun ana odağı PvP Player vs Player denilen, değişik insanlarla çaba ettiğiniz reyin modu. Muhtelif arenalarda rakiplerinizi iterek ya da üzerlerine bombalar atarak canlarını eksiltmeye çalışıyorsunuz.

BombSquadİNDİR BombSquadİNDİR

Spaceteam

İmalci: Henry Smith Inc. Ebat: 61 MB Oyunun puanı: 4,7 yıldız

Spaceteam, dostlarınızla beraber oynayarak coşkuyu doruklarında yaşayabileceğiniz bir reyin. Aynı Wi-Fi ağı ya da Bluetooth iletişimi üzerinden eşleştikten sonra herkesin ekranında aynı uzay gemisi uçmaya başlıyor.

Sonrasında reyin her oyuncunun ekranında belli yönergeler gösteriyor. İşte oyunun heyecanlandığı kısım bütün olarak burası. Zira ekranınıza görünen direktifleri dostlarınıza okumanız gerekiyor.

Dostlarınızın ekranında da sizin yapmanız gereken yönergeler beliriyor. Tüm bunları da ekranın ortasında devam eden geri sayım sona ermeden yapmalısınız. Yoksa uzay geminiz zarar alıyor. Şayet çok zarar alırsa kaybediyorsunuz.

SpaceteamİNDİR SpaceteamİNDİR

Shadowgun Legends

İmalci: MADFINGER Games Ebat: 1,0 GB Oyunun puanı: 4,4 yıldız

Shadowgun Legends PvP ve Co-op reyin modlarını besinmeyen bir FPS birinci birey nişancı oyunu. Oyundaki beraber çalışma öğeleri, bilgisayar ve konsollarda isminden çokça laf ettirmiş Destiny oyunuyla eşlikler gösteriyor.

Reyin fiyatsız olduğundan, reyin içi satın alımlar yapabiliyorsunuz. Neyse ki bu satın alımların çoğu kozmetik odaklı. Başka Bir Deyişle karşınıza parayı bastırarak sizi alt edecek bir rakip çıkması çok mümkün değil.

Shadowgun LegendsİNDİR Shadowgun LegendsİNDİR

Rangers of Oblivion

İmalci: GTarcade Ebat: 1,8 GB Oyunun puanı: 3,7 yıldız

Rangers of Oblivion, bir hayli merci tarafından 2018 senesinin en iyi oyunu seçilmiş Monster Hunter: World’nam ilk oyununa çok eş bir yapıya sahip. Dostlarınızla ekip olarak oyunda bulunan rakamsız canavarı alt etmeye çalışıyorsunuz.

Oyunda en çok oynanan modlardan biri “boss rush”. Modun emeli karşınıza devamlı olarak çıkan çok eforlu canavarları alt etmek. Ancak şayet değişik bir mod oynamak isterseniz oyunun 10 taneden fazla değişik modu bulunuyor.

Rangers of OblivionİNDİR Rangers of OblivionİNDİR

Soul Knight

İmalci: ChillyRoom Ebat: 85 MB Oyunun puanı: 4,6 yıldız

Soul Knight’ın barındırdığı mucizevi öğelerin altında tek bir emel uyuyor. Karşınıza çıkan, hareket eden her şeyi yok etmek. Natürel oyunu oynamak için yanınıza aldığınız dostlarınızı hariç yakalıyoruz.

Oyunda rakamsız geliştirme alternatifleri var. Her kısım sıçradığınızda haritanın gelişigüzel yerlerine yeni silahlar ve yeni geliştirme öğeleri yerleştiriliyor. Şayet dostlarınızla ekip olmak isterseniz, üç bireye kadar birleşebiliyorsunuz.

Soul KnightİNDİR Soul KnightİNDİR

The Greedy Cave 2

İmalci: Avalon-Games Ebat: 336 MB Oyunun puanı: 4,2 yıldız

The Greedy Cave 2, “roguelike” denilen bir cinse üye. Kısaca anlatmak gerekirse, “roguelike” cinsi oyunlar gizeme bazlı, 2D grafikleri olan rol yapma oyunları olarak anlatılabilir. The Greedy Cave 2 ise bu mekanikleri dostlarınızla beraber oynayabileceğiniz bir mobil oyunda topluyor.

Oyunda bir hayli zindan bulunuyor. Dostlarınızla beraber bu zindanlara girerek arınabiliyorsunuz. Tüm zindanlar gelişigüzel üretiliyor. Oynanışı çeşitlendirecek “boss” dövüşleri mevcut. Reyin içi satın alımlar var. Ancak satın alım yapmazsanız çok eforsuz olmuyorsunuz.

The Greedy Cave 2: Time GateİNDİR The Greedy Cave 2: Time GateİNDİR

Keep Talking and Nobody Explodes fiyatlı

İmalci: Steel Crate Games, Inc. Ebat: 92 MB Oyunun puanı: 4,7 yıldız Fiyat: 31,99 TL

Keep Talking and Nobody Explodes ilk olarak bilgisayara çıkışını yapan bir reyin. Şayet dostlarınızla kalbinizi çılgın gibi attıracak bir serüvene atılmak istiyorsanız sınayabilirsiniz. Zira oyunun emeli önünüzde duran bir bombayı tesirsiz hâle getirmek.

Oyunda bir şahıs bombayı meblağken değişiği de bomba yıkım rehberine bakıyor. Bombayı gören şahıs, üstünde bulunan modülleri rehbere bakan bireye tasvir ediyor. Rehberin başındaki oyuncu da öbür bireyden gelen bilgiler neticesinde hangi kabloyu kesmesi ya da hangi tuşa basması gerektiği mevzusunda bilgi veriyor.

Reyin ilerledikçe bombaların üzerinde bulunan bulmacaların spektrumu çoğalıyor. Hatta bir noktadan sonra mors abecesi dahi kullanılması gerekiyor. Şayet iyi uyuşabildiğiniz bir reyin dostu bulursanız netlikle sınamanız gereken bir reyin.

Keep Talking and Nobody ExplodesİNDİR Keep Talking & Nobody ExplodesİNDİR

Battleheart 2 fiyatlı

İmalci: Mika Mobile Ebat: 222 MB Oyunun puanı: 4,3 yıldız Fiyat: 21,99 TL

Battleheart 2, 2011 senesinde piyasaya sürülmüş Battleheart adlı oyunun devamı kalitesini taşıyor. Kendinden bir evvelki oyunu aratmayan, hatta üstüne koymayı muvaffak olmuş bir reyin. Zira dört bireye kadar co-op dayanağı sunuyor.

Reyin 2018 senesinde çıkmış bir üretim olduğu için, iki ebatlı olmasına karşın oldukça ayrıntılı grafikler sunuyor. Çabanın tavan yaptığı bir reyin olmasından kaynaklı, reyin içi satın alımlarla alakalı sual işaretleriniz olabilir. Olmasın. Zira reyin zati fiyatlı olduğu için reyin içi satın alımlara yer verilmemiş.

Battleheart 2İNDİR Battleheart 2İNDİR

Hero Siege: Pocket Edition fiyatlı

İmalci: Panic Arkası Studio Ebat: 449 MB Oyunun puanı: 4,1 yıldız Fiyat: 33,99 TL

Hero Siege ilk çıkışını Steam platformu üzerinden yapmış bir “hack-and-slash” oyunu. Hack-and-slash’in ne demek olduğunu kısaca söyleyelim. Hack-and-slash cinsi oyunlar, rol yapma oyunlarıyla çok eş mekaniklere sahiptir. Ancak diyaloglar sadece vazife alma sırasında görünür. Temel emel, karşınıza çıkan mahlukatları alt etmektir.

Bilgisayardan gelen bir reyin olduğu için, imalciler oyuna hakimiyetçi dayanağı da ilave etmiş. Başka Bir Deyişle telefonunuza bir hakimiyetçi bağlayarak oyunu rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Bu arada oyunu illa ki de çok oyunculu oynamak zorunda değilsiniz. İsterseniz tek şahsiyet bir reyin modu da mevcut.

Hero Siege: Pocket EditionİNDİR Hero Siege: Pocket EditionİNDİR

Death Squared fiyatlı

İmalci: SMG Studio Ebat: 92 MB Oyunun puanı: 3,9 yıldız Fiyat: 1,50 TL

Death Squared, listemizde bulunan öbür fiyatlı oyunlardan çok düşük bir maliyeti olması gerekçesini parçalıyor. Reyin oldukça sevimli grafiklere sahip. Oynanış ise tamamıyla koordinasyon, beraber çalışma ve patlamalar üzerine heyeti.

İsteyenler oyunu tek başına da oynayabiliyor ancak azami seviyede neşe almak için gerçek dostlarla oynanması gerekiyor.  Death Squared, bir hakimiyetçiyle oynanabiliyor. Başka Bir Deyişle dokunmatik ekrandan reyin oynamak size göre değilse, hali hazırda bulunan hakimiyetçinizi bağlayarak oyunu oynayabiliyorsunuz.

Death SquaredİNDİR Death Squared ROROROROİNDİR

Dostlarla beraber oynanabilen multiplayer mobil oyunlar listemizin sonuna geldik. Dileriz listemizde uzun saatler geçirmenizi sağlayacak oyunlar bulabilmişsinizdir. Şayet sizin de başkalarına önermek istediğiniz oyunlar varsa bunları yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla