Salı, Nisan 23, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaSağlıkEn Çok Kalça Eriten Egzersizler

En Çok Kalça Eriten Egzersizler

Kalça eriten egzersizler hemen hemen herkesi çok düşündüren sıkıntılardan biri haline gelmiştir. Sizde zayıflamak istiyorsanız ve bunu hızlı bir şekilde tamamlamak istiyorsanız verilen önerilere kulak vermeniz yeterli olacaktır. Bölgesel zayıflama herkesin en büyük tercihi olmuştur. Bazı insanların fazlalıkları farklı bölgelerinde olabiliyor. En çok can sıkan fazlalıkların kalça ve göbek olduğunu biliyoruz. Sizde bölgesel zayıflama için hangi egzersizleri yapacağınızı bilmiyorsanız mutlaka yazımızı okumalısınız.

Çalışan insanlar veya düzenli spora gidemeyenler için evde yapabileceğiniz muhteşem kalça eriten egzersizler bulunmaktadır. Günde en az 1 saatinizi ayırdığınızda kısa zaman içerisinde istediğiniz bedene ulaşmanız mümkündür. Elbette spor yapmanın da püf noktaları bulunmaktadır. Bunun için her zaman spora başlamadan önce bol bol su tüketmeniz gerekir. Bu sizin yağ yakmanıza çok yardımcı olacaktır. Ardından her spordan sonra su içmeniz de bedeninizin sıvı kaybını önleyecektir.

Yani siz her koşulda günlük en az 2 litre su tüketmeye özen gösterin. Beden sağlığınız için gerekli tüm sağlık önlemlerinizi alınız. Düzenli sporun en önemli unsurlarından biri de düzenli ve devamı olan sporlardır. Kalça kısmında olan fazlalıklar her zaman daha zor zayıflayan bir bölge olduğu için hemen pes etmemelisiniz. Verdiğiniz kararınızda disiplinli ve kararlı olmalısınız. Bunun size geri dönüşü tam da istediğiniz gibi olacaktır. Peki doğru kalça eriten egzersizler nelerdir inceleyelim.

1- En Çok Kalça Eriten Egzersizler Squat

Squat herkesin bildiği aslında kolay gibi görünen fakat doğru yapıldığında kesinlikle zor olan bir harekettir. Squatın size faydası hem kalçanızdaki fazlalıkları eritecektir hem de kalçanızı şekillendirecektir. Bunun için en çok tavsiye edilen ve önerilen spor taktiğidir. Doğru yapmaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde yapacağınız ters bir harekette ufak sakatlıklar yaşayabilirsiniz. Öncelikle squat yapmak için ayak tabanınızın yere tam bastığından emin olun. Ardından bel ve sırtınızı dik tutarak sandalyede oturur gibi pozisyon alıp tekrardan ayağa kalkın. Bu hareketi hızlı olmayacak şekilde yapmalısınız. İlk gün 10 squat hareketi yapmalısınız. Her geçen gün yavaş yavaş arttırarak yaparsanız hem bedeniniz alışacaktır hem de ilk gün ağrısı daha az olacaktır. Squat yapmadan önce ve yaptıktan sonra mutlaka bol bol su tüketin.

2-     En Çok Kalça Eriten Egzersizler Bacak Kaldırma

Kalça eriten egzersizler arasında en çok kullanılan hareketlerden biri de bacak kaldırma pozisyonudur. Bu hareket sizi de fazlasıyla yoracaktır. Bu hareketi yapmaya başlamadan önce altınıza ince bir minder serin. Ardından sırt üstü uzanıp ayaklarınızı dümdüz uzatın. Daha sonra ayaklarınızı dümdüz olacak şekilde yukarıya kaldırıp aşağıya indirin. Sizi ilk etapta baya zorlayacaktır. Biraz dişinizi sıkın hemen pes etmeyin. Bu hareketi de ilk gün 10 defa ile başlayıp her geçen gün yavaş yavaş arttırabilirsiniz.

3-     En Çok Kalça Eriten Egzersizler Plank

Aslında bu hareketin karın egzersizi için kullanıldığı bilinse de kesinlikle kalça için de işe yaradığı bilinmektedir. Bütün bedeni aktif hale getiren plank hareketi basit gibi görünen fakat çok zor bir harekettir. Her gün düzenli bir şekilde tekrarlandığı taktirde olumlu sonuç almanız mümkün olacaktır. Plank hareketi için düz bir zemin üzerine yüz üstü uzanıp ellerinizin üzerine kalkmalısınız. Bunda dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise bacaklarınızın, sırtınızın ve belinizin dik olmasına özen gösterin. Bu hareketi de günlük 10 saniye ile başlatıp her geçen gün içerisinde arttırarak tekrarlayabilirsiniz.

4-     En Çok Kalça Eriten Egzersizler Arkaya Bacak Atma

Kalça eriten egzersizler içerisinde arkaya bacak atma hareketi hem çok kolay hem de çok etkili bir harekettir. Kalçayı eritme hareketleri arasında yerini almakla birlikte şekillendirmede de çok etkili olduğu görülmektedir. Bu hareketi yapmak için öncelikle duvara yüz üstü yaklaşıp tek bacağınızı dik bir şekilde arkaya atınız. Duvara yaklaşmanızın sebebi bedeninizin dik oluşunu bozmamak olacaktır. Ardından aynı hareketi öbür bacağınız için tekrarlayın. Bu hareketi 10+10 şeklinde günlük 20 kere yapın. Bu hareketi her gün 5 kere arttırarak yapmanızda hiçbir sakınca olmayacaktır.

Önerilen bütün bu hareketleri doğru yapmanız sağlığınız için önemli olacaktır. Olası bir ters harekette sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz. Sizde kalça eriten egzersizler için yukarıda yazılan hareketli uygulayabilirsiniz. Düzgün ve istediğiniz bedene kavuşmak için her gün en az 1 saatinizi ayırarak kavuşabilirsiniz. Düzenli spor yapmanızın bedeninize büyük katkısı olacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla