Salı, Mayıs 21, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaMobil CihazlarMobil UygulamaEn İyi Bulmaca Oyunları

En İyi Bulmaca Oyunları

Bulmaca oyunları, canımız sıkıldığında ya da kafa dağıtmak ve başka şeylere odaklanmak bakımından çok yararlı olmaktadır. Öyle ki çok sıradan ve rutin şeyleri yaptıkça insan beyni ister istemez tembelleşiyor. Bunun önüne geçebilmek ve onu geliştirmek için zaman zaman farklı şeyler yaparak beynimizi zorlamalıyız.

Birazdan vereceğim listede en çok oynanan ve en yararlı bulmaca oyunlarını göreceksiniz. Bu uygulamalardaki bulmacaları çözerek dopamin seviyesini arttırabilirsiniz. Bu sayede de olumsuz ne kadar duygu varsa ve tüm kötü enerjileriniz gider. Ayrıca sağlık açısından da mutlaka beyin hücrelerinin gelişimi için zeka oyunlarına ihtiyaç vardır.

Bulmaca dediğimiz zaman aklınıza hemen çengel bulmaca ve rakamları yerleştirdiğiniz bulmacalar gelmesin. Bulmaca sadece yapboz parçalarını birleştirmekten de ibaret değildir. Bu listede bulunan oyunlardan istediğinizi seçebilir ve oynayabilirsiniz. Gelin şimdi en iyi bulmaca oyunları listesine kimler girmiş onlara bakalım.

Brain İt On

Brain it On, insan beynine etkisi olan en iyi bulmaca oyunlarından biridir. Ekrana gelen bulmacada istenen görevi tuval üzerine bir şeyler çizerek yapmaya çalışıyorsunuz. Basit bir forma sahip olsa da oldukça karışık ve beyni yoracak, çalıştıracak bulmacalara sahip. Seviye atladıkça çok daha zorlu bölümler ile karşılaşırsınız. Eğer bölümü geçemeyeceğinizi düşünüyorsanız reklam izleyerek ipucundan faydalanabilirsiniz.

Monument Valley

Monument Valley, karakteri bir noktadan başka bir noktaya ulaştırma üzerine dayalı bir bulmaca oyunudur. Bulunduğu yerlerde dönen kayalar, açılıp kapanan köprüler, kötü karakterler gibi pek çok engel sizi hedefinize gitmenize engel olmaya çalışacak. Oyun 3D olduğu için oldukça keyifli bir oynanışı var. Bazı anlarda çok hızlı kararlar vermeniz gerekebilir. Bu da haliyle beyni çok iyi çalıştıran etkenlerden biridir.

Two Dots

Çok basit gibi duran ama aslında çok karmaşık bir bulmaca oyunu olan Two Dots, en çok oynanan oyunlardan birisi olarak göze çarpıyor. Oyunda ki amaç iki farklı noktayı bir araya getirmektir. Oyun başladığında sizden iki noktanın birleştirilmesini isteyecek ve ondan sonra bölümlere geçeceksiniz. Bu kısa eğitimle ne yapacağınızı öğrenirsiniz ama asıl sorun nasıl yapacağınız ile alakalıdır. Bunun için de beyninizi kullanmaya fazlasıyla gereksinim duyacaksınız. İlk başlarda oyun çok kolay olduğu için kendinizi profesyonel seviyede görebilirsiniz. Ancak ilerleyen bölümlerde oldukça zorlanacaksınız.

Move The Block

Move The Block oyununda bulmacayı tamamlamak için blokları hareket ettirmeniz gerekmektedir. Bir yapboz gibi ama yapbozdan çok daha kapsamlı ve zeka isteyen bir bulmaca türüdür. Çünkü bölümler ilerledikçe zorlaşan ve her zorlaştığında onu çözmek için daha fazla düşünen ve isteyen bir beyin nedeniyle ona bağımlı olmaktan kaçamayacaksınız. İpucu almak için bunda da reklam izlemeniz gerekebilir. Bu da gerçek anlamda can sıkan bir durum ama bununda çözümü için yardım almadan geçmeyi denemek gerekir

Skillz

Skillz oyununda isterseniz iki kişi olarak oynayabilir ve yarışabilirsiniz. Çok fazla seviye var ancak tüm seviyeleri açmak için öncekini geçmiş olmanız gerekecektir. Sayıların karışık bir şekilde geldiği ekranda sırayla doğru bir şekilde seçebilmeniz gerekir. Bir başka bulmaca türünde ise ekrana hepsi aynı gibi gelen ama içlerinden sadece bir tanesinin diğerlerinden farklı olduğu harfi o büyük küme içinde bulmanız isteniyor. Bu tarz oyunlarda reklamlar çok fazla olduğu için onlar hakkında yapabileceğimiz bir şey yok ne yazık ki

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla