Salı, Nisan 23, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarİnternetEn İyi Online Video Dönüştürücü İnternet Siteleri

En İyi Online Video Dönüştürücü İnternet Siteleri

Online video dönüştürücü internet siteleri sundukları imkanlarla oldukça işlevsel platformlar olmaktadırlar. Bazı cihazlar, tüm video uzantılarını desteklemedikleri için bu videoların yaygın formatlara dönüştürülmesi gerekmektedir. Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra, herhangi bir video, istenilen uzantıya sorunsuz olarak çevrilmektedir. Bu sayede, tüm cihazlarda, bir videonun rahatlıkla oynatılması da mümkün olmaktadır.

Normalde video dönüştürücü programı ücretli ya da ücretsiz bir şekilde sunulurken, online dönüştürücüler büyük oranda ücretsiz sunulmaktadır. Ücretli olarak sunulan programların ücretsiz kullanımları sırasında, bazı özelliklerin kısıtlandıkları görülebilmektedir. Ücretli olan bir dönüştürücünün demo kullanımında, videodaki sesin devre dışı bırakıldığı ya da videonun yalnızca belirli bir boyutuna kadar dönüştürme işlemine izin verildiğine rastlanmaktadır.

Online Video Dönüştürücü Hangi Kolaylıkları Sunmaktadır?

Online video dönüştürücü uygulamaların pek çok işleve yaradığı söylenebilmektedir. Videoların sahip oldukları farklı formatlar, bu videoların farklı cihazlarda sorunsuz bir şekilde ve kaliteli olarak çalışmasını sağlamaktadır. Her cihaz, her video formatını desteklemediği için böyle durumlarla karşılaşıldığı zaman video dönüştürme işlemi yapılmalıdır. Video dönüştürme işleminin süresi, mevcut videonun boyutuna ve dönüştürülmek istenen türe göre değişebilmektedir.

Kısa süreli ve düşük boyutlu videoların herhangi bir formata dönüştürülmesi işlemi görece daha kısa süren bir işlemdir. Farklı kodların kullanılması; videoların güvenli bir şekilde ve farklı ortamlarda herhangi bir kayba uğramadan çalışmasını garanti etmektedir. Ücretsiz video dönüştürücü için piyasada çok sayıda web sitesi bulunmaktadır. Kişinin beklentisine göre doğru dönüştürücü sitesi seçilmelidir.

1-      Online Video Dönüştürücü: Keepvid

Online video dönüştürücü olarak etkili bir internet sitesi arayanlara Keepvid sitesi önerilebilir. Site, video düzenlemeleri için farklı çözümler sunan özelliklere sahiptir. Üstelik videolarla yapılabilecek farklı işlemler için, site kendini sürekli olarak geliştirmektedir. Sitede, kayıt açarak yüksek boyutlu videolar için dönüştürme işlemleri yapılabilmektedir. Kayıt açmadan kullanım sırasında 50 MB’a kadar olan videolarda işlem yapmaya müsaade edilmektedir. Site üzerinden yüksek çözünürlüğe sahip video dönüştürme işlemleri yapılmaktadır. Site üzerinden; video sıkıştırma, ses çevirme ve video düzenleme işlemleri de kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Online video converter arayanlar için eşsiz bir site olan Keepvid, videolarda; kesme, kısaltma, video yönünü değiştirme gibi işlemlere imkan tanımaktadır. Site üzerinden, istenilen özelliği kullanabilmek için videoyu sürükleyerek alana taşımak ya da sürücüler arasından videoyu bulmak yeterlidir. Uygulamanın özellikleri tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama, 50’den daha çok video formatına işlem sağlamaktadır. Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulamanın yönlendirdiği başarılı işlem sayfasından, videonun son halini indirmek gerekmektedir. Uygulama aracılığı ile, tüm videolar üzerinden hızlı bir şekilde işlem yapılabilmektedir.

1-      Clip Converter Sitesi

Online video dönüştürücü olarak Clip Converter sitesi de video dönüştürmeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca site üzerinden link aracılığı ile video indirme işlemleri de yapılabilmektedir. Platform sayesinde herhangi bir videoyu yaygın bir formata dönüştürmek ve video indirmek kolaydır. Web sitesi üzerinden sunulan tüm hizmetler tamamen ücretsizdir. Bazı videoların, internet sitelerinden link aracılığı ile indirilmesi sırasında problemler yaşanabilmektedir. Bunun dışında, site, kullanım için son derece işlevsel özellikler sağlamaktadır.

Sitede olumsuz sayılabilecek tek husus, siteyi kullanırken çok fazla sayıda reklamların çıkıyor olmasıdır. Neredeyse hemen her tıklama için yeni bir sekmede reklam sayfası açılmaktadır. Site üzerinde bir işlem yaparken bazı durumlarda yetişkin sitelere ilişkin reklamlarla da karşılaşmak imkan dahilindedir. Sitenin en önemli avantajı ise YouTube video dönüştürücü arayanların bu ihtiyacını karşılıyor olmasıdır. Site, www.clipconverter.cc domain adresinden hizmet vermektedir.

1-      Convert Files Sitesi

Online video dönüştürücü sitesi olarak Convert Files sitesi de hatırı sayılır bir internet sitesidir. 300’den fazla formatı destekleyen site, pek çok dönüştürme işlemine kolaylık sağlamaktadır. Site üzerinden sunulan dönüştürme işlemleri tamamen ücretsizdir. Siteye kayıt olmadan çeviri işlemi yapılabilmektedir. Üstelik video dönüştürme işlemleri son derece hızlı ve pratik yapılabilmektedir. Video Converter İndir işlemine gerek kalmadan, online işlemlere imkan tanımaktadır. MP4 video dönüştürücü özelliği sayesinde çok sayıda dönüştürme işlemine halihazırda aracılık etmektedir.

Chrome MP4 dönüştürücü arayanlara Convert Files sitesi önerilebilir. Site üzerinden 250 MB’a kadar video çevirme işlemi yapılabilmektedir. Site daha büyük boyutlu dönüştürme işlemlerine ne yazık ki izin vermemektedir. Site üzerinden video paylaşma siteleri linkleri aracılığı ile video indirme işlemi uzun zamandır desteklenmemektedir. Convert Files sitesi, yasal prosedüre riayet ederek Youtube ve benzeri sitelerden video indirmeye izin vermemektedir. Site üzerinden resim ve diğer belge biçimleri de dönüşüme konudur. Ancak PDF uzantılı dosyalar ile şifreli dosyalar, dönüştürme işlemlerine tabi değildir.  Online video dönüştürücü olan ve http://www.convertfiles.com/ domaini üzerinden hizmet veren site, çoklu sese sahip olan videolarda dönüştürme işlemini desteklememektedir.

1-      Zamzar Online Video Format Dönüştürücü

Online video format dönüştürücü olarak Zamzar sitesi de oldukça popüler siteler arasında bulunmaktadır. Site üzerinden 1100’den fazla format desteklenmektedir. Sitenin desteklediği video format sayısı, diğer sitelere göre oldukça fazladır. Site üzerinden, aynı zamanda video dışındaki belge formatı dönüşüm işlemleri de tamamlanmaktadır. Herhangi bir fotoğrafı PDF belgesine dönüştürmek isteyen kullanıcılar, Zamzar’ı tercih edebilirler. Bunun dışında, JPG formatındaki bir fotoğraf PNG formatına dönüştürülebilmektedir. YouTube MP3 dönüştürücü arayanlar için Zamzar sitesi, YouTube linki kullanarak dönüşüm işlemine izin vermemektedir. Yalnızca, cihazda yüklü durumda olan bir belgenin ya da dosyanın, site üzerinden dönüştürülmesi imkan dahilindedir.

Site üzerinden 50 MB’a kadar olan dosyaların dönüştürülme işlemleri yapılabilmektedir. Daha büyük boyutlu dosyaları dönüştürmek isteyenlerden site tarafından ücret talep edilmektedir. Ücretli olarak üç farklı üyelik programı bulunmaktadır. Üyelikler arasında yer alan ilk üyelik biçimi aylık 9 dolar ödemesi olan ve 200 MB’a kadar dosyaya müsaade eden üyelik çeşididir. Bunun dışında, aylık 16 dolar ve 25 dolar olan üyelikler de bulunmaktadır. Aylık 16 dolar ödemesi olan üyelik 400 MB’a kadar olan dosyaları desteklemektedir. 25 dolar ödemesi olan üyelik çeşidi de 2 GB’a kadar olan dosyaların dönüştürülmesine imkan tanımaktadır.

1-      MP4 Dönüştürücü Sitesi

Online video format dönüştürücü sitesi olarak lanse edilse de aslında sadece YouTube videoları için kullanılan bir sitedir. Site, http://mp4donusturucu.com/ domaini üzerinden hizmet sunmaktadır. Site, tüm işletim sistemlerini desteklemektedir ve video indirme, dönüştürme işlemlerine imkan tanımaktadır. Youtube üzerinden indirilen tüm videolar kaliteli bir şekilde indirilmektedir. İndirme sırasında videoların formatlarında da dönüşüm sağlanabilmektedir.

Site üzerinden sunulan hizmet, tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Youtube üzerinden video yüklemek isteyenler için MP4 dönüştürücü ismi ile hizmet sunan bu site, son derece işlevseldir. Online video dönüştürücü siteler arasında daha az sayıda formatı desteklemesi ile geri planda kalmaktadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla