Pazartesi, Nisan 22, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaOtomobilHuawei Baron 5000 5G Yongası, Bir Arabada Ortaya Çıktı

Huawei Baron 5000 5G Yongası, Bir Arabada Ortaya Çıktı

BAIC New Energy, ilk seri imal vasıtayı olan SUV ARCFOX α-T’yi ön siparişe resmen açtığını duyurdu. Tamamen elektrikli olan bu vasıtanın ön sipariş maliyetiyse 280 bin yuan 276 bin TL olarak söylendi. Firma, SUV ARCFOX α-T’yi ‘5G dayanaklı uslu elektrikli araba’ olarak nitelendiriyor.

653 kilometre erimi bulunan vasıtada ayrıca α-Kaptan uslu sürüş sistemi de yer alıyor. Ayrıca vasıtada, Huawei’nin yeni jenerasyon 5G yongası MH5000 T-BOX da yer alıyor. Baron 5000, Huawei HiSilicon’un son 5G mahsulü ve yonga, NSA ile SA ağlarını destekliyor.

Huawei Baron 5000:

Huawei 5g

Sürat özelliklerine bakıldığında Baron 5000, sanayide 5G indirme süratinde en üst noktaya erişen ilk yonga olmuştu. Yonga, 6 GHz frekans bandı altında 4,6 Gbps’e kadar erişebiliyor ve ayrıca 6,5 Gbps’e kadar milimetrik dalga frekans bandında da kullanılabiliyor. Baron 5000, arabaların 5G irtibat gereksinimlerini karşılayabiliyor ve buna ek olarak taşıt bilgi irtibatı, taşıt/yol hakimiyeti ve gelecek özerk sürüş için de takviye sağlayabiliyor.

ARCFOX α-T, gelişmiş sürüş takviyesinde L2 seviyesinde bulunuyor; başka bir deyişle otomatik takip ve şerit takibi işlevlerini hakikatleştirebiliyor. Firma, vasıtanın 5G esas hünerleri sayesinde gelecekte L3 seviyesinin daha süratli ve daha basit bir biçimde açılacağını dile getiriyor.

arcfox

BAIC Group idareyicisi Xu Heyi, yaptığı söylemede “Yeni uslu elektrikli taşıt markamız ARCFOX, esasta Huawei’nin hakimiyet sistemini kullanıyor. Huawei’nin taşıt seviyesindeki yongaları da dâhil olmak üzere otomotiv mahsullerinin arka arkaya çıkmasıyla beraber yakın zamanda Çin’in Bosch’u olacağına inanıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

BAIC Group’un Huawei’nin 5G yongasını kullandığını vasıtayı ARCFOX α-T, BAIC Blue Valley Magna Intelligent İmal Alanı’nda üretilecek ve bu yıl ağustos ayından evvel satışa sunulacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla