Salı, Mayıs 21, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaOtomobilHyundai, Çift Anlamalı Otomatik Şanzımanla Donattığı 2020 Veloster N'yi Tanıttı

Hyundai, Çift Anlamalı Otomatik Şanzımanla Donattığı 2020 Veloster N’yi Tanıttı

Geçen hafta, 2020 Veloster N‘nin tanıtım videosunu yayınlayan Hyundai, yeni yakışıklısından neler bekleyebileceğimize dair etkileyici bir bakış açısı sunmuştu. Araba tutkunlarını daha fazla bekletmeyen Güney Koreli marka, 8 vitesli çift anlamalı otomatik şanzıman ile donattığı yeni Veloster N’yi resmen tanıttı.

Hyundai’ye göre yeni Veloster N’deki DCT sekiz vitesli çift anlamalı otomatik şanzıman, kuru anlamalara sahip öbür çift kavrama birimlerinin aksine yüksek tork bedellerinde performansı ve soğutmayı geliştirmek için yağlama yağı kullanıyor. 

2020 Veloster N, sekiz vitesli çift anlamalı otomatik şanzımanı sayesinde daha yüksek tork kıymetlerini kaldırabiliyor

hyundai veloster 2020

“Veloster N, Hyundai’nin yüksek performanslı arabalara yaklaşımını gösteriyor” diyen Hyundai Ürün Kısmı Başkanı Thomas Schemera, vasıtayı N DCT ile donatarak sürücülere performansın yanı gizeme, sürüş konforu da sağladıklarını söylüyor. 2020 Veloster N’yi N Grin Shift ya da kısaca NGS teknolojisi ile donatan Güney Koreli üretici, bu sayede daha süratli vites geçişleri yapılmasını sağlamış.

Schemera, “Cümbüşlü bir sürüş tecrübeyi isteyen herkes, yarış otomobili özelliklerine sahip günlük bir spor araba olan yeni Veloster N ile kaptan gibi sezecek” diyor ancak hepsi bu değil. Yeni Veloster N ayrıca NPS N Power Shift ve NTS N Track Sense Shift teknolojilerine de sahip. 

Yeni Veloster N, 250 at eforu ve 260 tork üreten turboşarjlı 2.0 litrelik sıralı dört silindirli motor ile geliyor

veloster

NPS, sürücü bütün süratlenme sırasında yüzde 90 gaz girişi uyguladığında otomatik olarak devreye giriyor. Sistem, tekerleklere bütün efor yollamak için vites geçiş süratlerini kumanda ediyor ve torkun eksilmesine mani oluyor. Hyundai’ye göre NPS sistemi, Veloster N’nin 250 at eforu ve 260 tork üreten turboşarjlı 2.0 litrelik sıralı dört silindirli motorundan en iyi biçimde faydalanılmasını sağlıyor. 

2020 Veloster N’nin kokpiti de en az teçhizatları kadar etkileyici. 8 inç büyüklüğünde bir bilgi-cümbüş ekranına sahip olan vasıta, eforlu bir JBL ses sistemi ile geliyor. Bunun yanı gizeme N Light Sports Bucket Seats ismindeki oldukça ince ve hafif yeni kova koltuklara kavuşan 2020 Veloster N, üst kısımda ise aydınlatmalı bir N logosuna konut sahipliği yapıyor. 

Etkileyici bir iç tasarıma sahip olan vasıta, 8 inç büyüklüğünde bir bilgi-cümbüş ekranına sahip

veloster

Maliyet bilgileri henüz paylaşılmayan 2020 Veloster N, bu sene içinde Kuzey Amerika’da satışa sunulacak ancak devam eden koronavirüs salgını bu mevzudaki tasarıları sekteye uğratabilir. Güney Kore’deki ilk teslimatların ise nisan ayı bitmeden başlaması bekleniyor. 

2020 Veloster N için yayınlanan tanıtım videosu

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla