Perşembe, Haziran 13, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarİnternetInstagram mavi tik nasıl alınır?

Instagram mavi tik nasıl alınır?

Instagram mavi tik nasıl alınır?

Sosyal medya hesaplarımıza ilginç değişiklikler oluyor. İnstagram mavi tik var biliyorsunuz artık diyelim doğrulanmış hesap mı diyelim bir sürü ismi bulunmaktadır. İnstagram hesabınız mavi tik nasıl alacağınızı anlatacağız. Öncelikle bu mavi tikin ne olduğunu biraz anlatalım.  Belki bilmeyenler olabilir. Aslında Twitter, facebook’ ta da var mavi tik. Doğrulanmış hesap anlamına geliyor. Doğrulanmış hesap internette sosyal medyada sahte profillerin önüne geçmek için kullanılan bir yöntem.

Ancak herkese sunulmuyor. Bazı markalar var bu markaların taklitleri çıkıyor. Ya da kişilerin taklit hesapları çıkar ve bu insanlara gerçekten ciddi sorunlar yaşatabiliyor.  Örneğin markalar konusuna gelelim diyelim ki bir E-Ticaret sitesi var. Bu eticaret sitesinin sahte bir hesabı açılıyor. Sonrasında bir reklamla artık başka yöntemlerle bazı fenomenlerle işbirliği falan derken hesaplar üzerinden insanların kredi kartı bilgileri toplanabiliyor. Sosyal medya devleri buradaki kötü niyetli kişilerle tabii ki mücadele edebilir. Böyle bir yöntemi bilinçlendirme metodu kullanmak istiyorlar. Bu işin kurumsal tarafı değil bir de bireysel taraf var yani.

Adınıza açılmış bir hesap belki sahte satın almış takipçilerle çok ç daha fazla takipçi kasabiliyorlar ve sonrasında sizin dostlarınıza bazı taleplerde bulunabiliyorlar. Diyorlar ki işte ya bana biraz para gönderebilir misin?  Benim biraz şuna ihtiyacım var buna ihtiyacım var ve bunu dolandırıcılık amaçlı da kullanabiliyorlar. Yani sahte hesaplar hala problem olmaya devam ediyor. Milyar dolarlık şirketler de bunlarla mücadele etmeye çalışıyor ama maalesef başarısız oluyorlar.

Siz bir hesabın yanında mavi tik gördüğünüz zaman anlıyorsunuz ki bu gerçek esnaf. Facebook tarafından da onaylanmış hesap sadece bu doğrulanmış hesap anlamına gelmiyor. Bazı avantajları da var. Örnek vermek gerekirse İnstagram’da mavi tik’in nasıl olacağını anlatacağız. Hep yaşayan bir platform yepyeni özellikleri var. Bu yeni özelliklerini ilk önce kimin tarafından kullanılacağı belli bir test grubuyla önce deneniyor. Ondan sonra genele açılıyor.

İnstagram’da Mavi Tik İşlemi

Oldukça basit öncelikle Instagramın son sürüme sahip olmanız gerek.  Bir güncelleme varsa önce onu yapın. Eğer güncel bir İnstagram uygulamamız varsa hemen ayarlara giriyoruz. İnstagram’da profile geçiyoruz. Ayarlar altta bulunuyor ayarlar butonuna tıklıyoruz. Bu bölümde hiç kimsenin fark etmediği bir ve seçenek genelde bu seçenekte doğrulama talebi yazılıyor. Doğrulama talebine tıkladığımız zaman İnstagram doğrulaması için başvur kısmına tıklıyoruz. Kullanıcı adım otomatik olarak geldi adını soyadını yazmam gerekiyor. Sonrasında da dosya seç kısmından bir kimlik yani bu ehliyet olabilir, pasaport olabilir, nüfus cüzdanı olabilir. Seçtikten sonra da ar gönder butonuna basmanız yeterli. Bana bu cevabın ne zaman geleceğini tam olarak bilmiyoruz ve kısa bir sürede gelmesini bekliyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla