İnstagram’da markalarla işbirliği nasıl yapılır?

02.05.2020
72
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
İnstagram’da markalarla işbirliği nasıl yapılır?
REKLAM ALANI

İnstagram’da markalarla nasıl çalışabileceğinizden ve nasıl iletişime geçebileceğimizden bahsedeceğiz. İnstagram’da markalarla çalışmak istiyorsanız en az on bin takipçi yapmamız gerekiyor. On binin altındaki takipçi sayısında markalar genellikle size hediyeler gönderiyorlar.  On binin üzerine çıktığınız zaman belirli ücret karşılığında bu markalı bir reklam iş birliği yapmaya başlıyorsunuz.

Markalarla pazarlama reklam ajansı üzerinden de iletişime geçmek.

Reklam ajanslarının yaratmış olduğu aplikasyonlar var.  Bu aplikasyonları telefonunuza indirip kendinize bir profil oluşturuyorsunuz ve bu profilden orada var olan kampanyaları görebiliyorsunuz.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Siz marka ile direk muhatap olmuyorsunuz aranızda bir aracı oluyor. Fiyat konusunda her şeyi sizin adınıza pazarlık yapabiliyor ama genelde belirli fiyatlar vardır takipçi sayınıza göre.

Bu kural verdiğim aplikasyonlarla ve reklam ajanslarıyla iletişime geçmek istemiyorsanız ya da diyelim telefonunuza indiremediniz bir şekilde halledemediniz markalara e mail atabilirsiniz.

 Ama bu şekilde size geri dönüşler çok düşük oluyor. Çünkü artık bence o kadar çok meyve alıyorlar gün içinde her hangi birine baksın hangi biriyle seçici olsun o yüzden ajanslarla çalışmak daha mantıklı. Öncelikle kendinizi tanıtım sayfanızın ne ile alakalı olduğunu, hangi alan üzerine yoğunlaştığınızı, ne kadar takipçiniz olduğunu açıklayan güzel bir giriş gelişme hazırlayın. Aynı zamanda bu marka ile neden çalışmak istediğinizi söyleyin.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.