Perşembe, Haziran 13, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarİnternetİnternet Explorer internet tarayıcısı nasıl güncellenir

İnternet Explorer internet tarayıcısı nasıl güncellenir

Windows bilgisayarların hemen hemen hepsinde yer alan İnternet Explorer internet tarayıcısının nasıl güncelleneceğini bilmiyorsanız bu yazımızı okumalısınız. Bu yazımızda sizlere güncelleme yapabileceğiniz iki yöntemi anlattık. Hazırsanız başlayalım. 

Nasıl indireceğiz? 

Öncelikle internet explorer uygulamasını açıyoruz. Uygulamada Microsoft’un internet explorer sayfasına gidiyoruz. Bu işlemi herhangi bir internet tarayıcısını kullanarakta yapabilirsiniz. İndirme sayfasına ulaştığınızda hangi dilde indirmek istiyorsanız o dili buluyorsunuz ve yan tarafında yer alan indirme linklerinde bilgisayarınız için uygun olanı seçip indiriyorsunuz.

Hangisi bizim için uygun?

Hangi linkin sizin bilgisayarınız için uygun olduğunu anlamak için bilgisayarım sayfasına gelip sağ klik yaptıktan sonra özellikler sekmesine tıklıyoruz. Açılan pencerede bilgisayarımız ve Windows sürümümüz hakkında genel bilgiler yer alacaktır. Burada 64 bit yada 32 bit yazıyorsa indirme sayfasında bizim bilgisayarımız ile uygun olan linki seçip indireceğiz Örneğimizde bilgisayarımızın 64 bit olduğunu varsayıyoruz. Bunun içinde indirme sayfasında 64 bit versiyonun linkine tıklıyoruz. Tıklama işlemini yaptığımızda kurulum dosyası bilgisayarımıza inmeye başlayacaktır. 

İndirme işlemi bittikten sonra ne yapacağız? 

İndirme işleminin bitmesinin akabinde bilgisayarımıza inen dosyanın bulunduğu konuma gidip dosyanın üzerine çift tıklıyoruz. Karşımıza “yüklemek istediğinize emin misiniz? ” şeklinde bir uyarı gelebilir. Bu durumda “Evet”e tıklayıp bu adımı geçiyoruz. Evet dediğimizde İnternet Explorer yüklenmeye başlayacaktır. Yükleme işlemi tamamlandığında bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını isteyecektir. Bu isteği kabul ederek bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını onaylamalısınız. 

Onaylamaz isek ne olur?

Eğer bilgisayarınızı yeniden başlatma isteğini onaylamaz iseniz. Kurmuş olduğunuz İnternet Explorer programı doğru şekilde çalışmayacaktır. Bu nedenle bilgisayarınızı yeniden başlatmanız zaruri bir durumdur. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda uygulama için kurulan bileşenler daha kararlı çalışmaya başlayacaktır. 

Daha kolay başka bir yol yok mu? 

Ben İnternet Explorer’ı güncellemek istiyorum ama bu kadar dolambaçlı ve uzun bir yoldan yapmak istemiyorum diyebilirsiniz. Peki nasıl daha kolay ve dolambaçlı olmayan bir yoldan bu işi yapabiliriz. 
İnternet Explorer’i güncellemenin daha kolay bir yolu elbette var. Bunun için bilgisayarınızda yüklü bulunan internet explorer uygulamasını açın. Eğer uygulamanın masaüstünüzde simgesi bulunmuyorsa başlat penceresinde arama çubuğuna internet explorer yazarak uygulamayı bulabilirsiniz. 

Uygulamayı açtıktan sonra tarayıcı ekranında sağ köşede kapatma butonunun altında ayarlar simgesini göreceksiniz. Üzerine tıkladığınızda ufak bir pencere açılacak. Bu sayfada”İnternet Explorer Hakkında” bölümüne tıklayın. Buraya tıkladığınızda eğer sizdeki sürüm eski bir sürümse güncelleme ekranı gelecektir. Yeni sürümlerini otomatik olarak yükle kutucuğuna tik atın. Bu işlemi yaptıktan sonra kapat butonuna basın. Bu işlemi yaptıktan sonra artık sizin artı bir işlem yapmanıza gerek kalmadan İnternet Explorer tüm güncellemeleri kendisi otomatik olarak yükleyecektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla