İOS 10 Yazılım Sistemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

04.05.2020
55
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
İOS 10 Yazılım Sistemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
REKLAM ALANI

İOS 10 yazılım sistemi, Apple firması tarafından mobil telefonlar için yayınlanan yazılım sistemidir. Söz konusu olan yazılım sistemi, İOS 9 yazılım sisteminin bir üst sürümüdür.

İOS 10 Yazılım Sisteminin Temel Özellikleri Nelerdir?

İOS 10 yazılım sisteminin temel özellikleri 6 tanedir. Bunlar;

*3D Touch ile yenilenmiş bir kilit ekranına sahip olan yazılım sistemi olması, İOS 10 yazılım sisteminin temel özelliklerinden biridir.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

*İOS 9 yazılım sistemine göre daha fazla zenginleştirilen fotoğraf uygulamalarına sahip olan yazılım sistemi olması, bu yazılım sisteminin temel özellikleri arasında yer alır.

*Bir önceki yazılım sistemi sürümüne göre daha fazla zenginleştirilen harita uygulamalarına sahip olan yazılım sistemi olması, söz konusu olan yazılım sisteminin temel özellikleri arasında yer almaktadır.   

*İOS 9 yazılım sistemine göre daha fazla zenginleştirilen müzik uygulamalarına sahip olan yazılım sistemi olması, İOS 10 yazılım sisteminin temel özelliklerinden biridir.

*Bir önceki yazılım sistemi sürümüne göre daha fazla zenginleştirilen haber uygulamalarına sahip olan yazılım sistemi olması, bu yazılım sisteminin temel özellikleri arasında yer alır.

*İOS 9 yazılım sistemine göre daha fazla zenginleştirilen mesaj uygulamalarına sahip olan yazılım sistemi olması, söz konusu olan yazılım sisteminin temel özellikleri arasında yer almaktadır. 

 İOS 10 Yazılım Sistemi Hangi Cihazlarda Kullanılır?

Söz konusu olan yazılım sistemi iPhone 5, iPhone 5 Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPod touch 5, iPod touch 6, iPad mini 1, iPad mini 2, iPad 4, iPad Air ve iPad Pro gibi telefon modellerinde kullanılabilen yazılım sistemidir.

İOS 10 Yazılım Sistemi Nasıl Yüklenir?

İOS 10 yazılım sistemini sadece telefondan yüklemek için öncelikle Apple store menüsünden ayarlar bölümüne giriş yapılması gerekir. Ayarlar bölümüne giriş yapıldıktan sonra ayarlar bölümünün içerisinde yer alan genel sekmesindeki Profillerin silinmesi gerekmektedir. Profiller silindikten sonra Dropbox paylaşım ağı üzerinden bu yazılım sisteminin yüklenmesi için, yüklemeyi başlat butonuna basılması gerekir. Söz konusu olan yazılım sistemi 45 dakika ile 60 dakika arasında bir sürede yüklenir. İOS 10 yazılım sistemi, telefon kapatılıp tekrar açıldıktan sonra aktif hale gelir. Bu yazılım sistemini bilgisayardan telefona yüklemek için, söz konusu olan yazılım sisteminin bilgisayara indirilmesi gerekir. Daha sonra telefonu bilgisayara bağlanması gerekir. Windows işletim sistemi kullanılan bilgisayarda ayarlar butonuna basılarak ve Mac işletim sistemi kullanılan bilgisayarda alt butonuna basılarak İOS 10 yazılım sistemi telefona yüklenir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.