Pazartesi, Nisan 22, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaMobil CihazlarMobil UygulamaiOS’ta Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

iOS’ta Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

iOS işletim sistemi ile çalışan iPhone ve iPad gibi teknolojik aletleri artık zamane çocukları çok rahat bir şekilde kullanabilmektedir. Yüklediğiniz kişisel uygulamalarınızın başına bir iş gelmemesi için onu bu küçük yaramazlardan korumak gerekir. Ya da telefonumuz ortadayken, özel bilgilerimize erişebilecekleri uygulamaları bir başkasının görmemesi için de gizlemek isteyebiliriz. Ek bir program kullanmadan uygulamalarımızı güvene almamız mümkün. iOS’ta uygulamalar nasıl gizlenir? sorusunun yanıtını hemen sizinle paylaşalım.

Belki çoğumuzun kullanmadığı bu kısım, Ayarlar menüsü altında, Ekran Süresi sekmesinde bulunan İçerik ve Gizlilik Sınırlandırmaları adındaki alanda bulunmaktadır. Burayı bulduysak sonraki adım olarak, İçerik Sınırlama menüsü ve sonrasında Uygulamalar seçeneğine giriyoruz. Burada karşımıza 5 tane seçenek çıkıyor. Bu seçeneklerden bir tanesi tüm uygulamaları engellemek üzerinedir ki bizim böyle bir beklentimiz olmayacağını düşünüyorum. Diğer seçenekler ise 4+, 9+, 12+ ve 17+ yaş kriterleri bulunmaktadır ve bu seçenekleri seçerek uygulamaları gizleyebilirsiniz.

Tabi burada da şu soru çıkıyor, hangi uygulamanın hangi yaş aralığında olduğunu nereden bileyim? Haklısınız ama iOS bunu da düşünmüş ve App Store’da uygulamaya girerek, hangi yaşa hitap ettiğini görebilirsiniz. Eğer sizde meraklı gözler ve en önemlisi çocuğunuzu bazı uygulamalardan korumak istiyorsanız yazımızdaki adımları rahatlıkla uygulayabilir ve çocuğunuzu güvende tutabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla