Salı, Mayıs 21, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaMobil CihazlarMobil UygulamaiPhone Bildirim Ayarı Nasıl Yapılır?

iPhone Bildirim Ayarı Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlara, hiç kullanmasak bile onlarca uygulama yükleriz ve onları orada unuturuz. Bu uygulamalar ise sürekli olarak bize bildirimler gönderir. İlk başlarda çok umursamayız ama birden fazla uygulamadan bildirim gelmeye başladıkça sıkılmaya başlayabiliriz. İşte bu sorunu çözmek için bu yazıyı hazırladık. O halde gelin iPhone’da bildirim ayarı nasıl yapılır? inceleyelim.

Telefonun ayarlar kısmına girelim. Orada direkt olarak Bildirimler ile ilgili kısım bizi karşılayacaktır. Bildirim Stili başlıklı menümüzde, telefonumuza ne kadar uygulama yüklediysek hepsi dizili bir şekilde karşımıza çıkar. Burada iki farklı yöntem olarak ister uygulamadan tamamen bildirimi engelleyebilir isterseniz de bildirimleri sessiz bir şekilde sadece uyarı niteliğinde gösterebilir. Bir örnekle açıklarsak eğer;

Örneğin oynadığımız bir oyunun bize “hadi canların doldu gel oyna” gibi sıkıcı ve ısrarcı bildirimlerini görmek istemiyoruz diyelim. Bunun için iPhone bize çok fazla seçenek sunarak bu sorunu çözmemize yardımcı oluyor. Çıkan seçenekler şu şekildedir.

Bildirimlere İzin Ver: Bunu kapatırsanız o uygulama ile ilgili hiçbir şekilde sesli ve görsel olarak bildirim almazsınız.

Sesler: Bildirimlere izin ver açık iken bunu kapatırsanız bildirimler sessiz olarak gelecektir.

Uyarılar: Bildirimlerin görünme yerlerini ayarlayabilirsiniz.

Ön İzlemeleri Göster: Cihaz kilitliyken ekrana bildirim çıkmasını ve herkes tarafından görünmesini istemiyorsanız bunu kapatmalısınız.

Bildirim Gruplama: Uygulamaya ait bildirimlerin hepsini birlikte ya da belirli bir ölçüte göre gruplanması için ayar yapabilirsiniz.

iPhone bildirim ayarı nasıl yapılır sorusuna istinaden anlatmaya çalıştığımız bu ayar bilgilerini tüm uygulamalar için tek tek, farklı ayar seçenekleri ile belirleyebilirsiniz. Her uygulamanın bildirim ayarını kendi içinde özelleştirmeniz gerekiyor.

Ya da ayarlarla ben tek tek uğraşamam, sadece belirli dönemlerde bildirimler gelmesin isterseniz bir başka çözüm önerisi ise Ayarlar kısmında Rahatsız etme seçeneğini seçerek tüm bildirimleri engelleyebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla