Salı, Mayıs 21, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaSağlıkKaş Ve Kirpik Bakımında Kullanılan Doğal Yağlar

Kaş Ve Kirpik Bakımında Kullanılan Doğal Yağlar

Değişen mevsimlere bağlı kaş ve kirpik dökülmeleri ya da fazla kozmetik kullanımı ve estetik işlemlerden kaynaklanan kaş ve kirpik dökülmelerinde şifalı doğal yağlardan faydalanabiliriz. Güvendiğiniz bir aktardan alacağınız bu yağlar dökülen kaşlarınıza ve kirpiklerine bakım yapıp aynı zamanda dökülmelerini durdurmaya yardımcı olacaktır. Gelin hep birlikte bu yağları yakından inceleyelim…

 • Zeytinyağı

Zeytinyağı genel olarak daha fazla saç için kullanılsa da kaş ve kirpikler için mucizevi sonuçlar ortaya koymaktadır. Dökülmeye meyilli hassas kaş ve kirpiklerin köklerini beslemede özellikle çok etkilidir. Dökülmenin başlamasını beklemeden kullanacağınız zeytinyağının faydasını kısa süre sonra göreceksiniz.

 • E Vitamini Yağı

E vitamini özellikle kıl köklerini besleme için en fazla tercih edilen yağlardan biri olmuştur. Özellikle kirpik ve kaş bakımının ve köklerinin güçlendirilmesinde ayrılmaz bir faydası bulunmaktadır. Kaş ve kirpikler de dökülme başladı ise mutlaka hafta da 1-2 kez mutlaka kaş ve kirpiklere uygulanmalıdır.

 • Hint Yağı

Hint yağı kirpik ve kaş dökülmeleri ya da bakım yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yağlar arasında yer almaktadır. Kaş ve kirpikleri güçlendirir. Kıl köklerini harekete geçirip uzatmak için elverişli bir yağdır. Kirpiklerin ve kaşların uzama ve güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

 • Jojoba Yağı

Jojoba yağı saç dökülmeleri ve kaş ve kirpik dökülmelerini yaşayan, bakım yapmak için sıklıkla kullanılmaktadır. Dökülmenin olduğu kaş ve kirpiklerin uzamasını hızlandırmada oldukça tercih edilmektedir.

 • Badem Yağı

Badem yağı kil köklerinin harekete geçmesini sağlar dökülen kaş ve kirpiklere gereken bakımı sağlar. Kaş ve kirpiklerin sağlıklı uzamasına yardımcı olur ve nem sağlar.

 • Hindistan Cevizi Yağı

Saç bakımında da en fazla tercih edilen ve kullanılan yağlar arasında ön sıralarda yer almaktadır. Yoğun nemlendirme ve parlaklık verme de kullanılmaktadır. Kaşlara ve kirpiklerin dökülmesinin önüne geçer ve hacminin çoğalmasına katkıda bulunur.

 • Susam Yağı

Susam yağı saç bakımında da kullanılsa da kaş ve kirpik dökülme ve bakımında da tercih edilmektedir. Susam yağı yoğun bir şekilde E vitamini içermesi kıl köklerinin hareketliliği sağlamaktadır. Kıl köklerini güçlenmesine yardım eder.

 • Argan Yağı

Argan yağı içeriğinde E vitamini olması dolayısıyla ciltte ve kaş ve kirpik bakımında da kullanılmaktadır. Kaş ve kirpiklerin köklerinin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Kıl köklerinin güçlendirici etkisi bulunmaktadır.

 • Lavanta Yağı

Strese bağlı kaş ve kirpik dökülmesi ve zayıflama var ise lavanta yağı tam bir kurtarıcı olmaktadır. Kirpik ve kaşları besler ve uzamasına katkıda bulunmaktadır.

 • Sarımsak Yağı

Saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olan sarımsak yağı aynı zamanda dökülen ve bakım isteyen kaş ve kirpikleriniz için de kıl köklerini güçlendiren özelliği bulunmaktadır. Kıl sayısının artışına yardımcı olur.

 • Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağı içeriğindeki Omega yağ içeriği ile deriye bakım yapar ve besler. Aynı zamanda kaş ve kirpik dökülmelerini engellemektedir.

 • Buğday Tohumu Yağı

Buğday tohumu yağı içeriğindeki zengin D, E, B vitaminleri sayesine cilde bakım yapar ve hücrelerin canlanmasına katkıda bulunmaktadır. Çıkacak olan tüylerin beslenmesini sağlar. Kaş ve kirpik bakımı ve sağlıklı uzamasını desteklemektedir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla