Perşembe, Haziran 13, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaOtomobilKoenigsegg İçin Hazırlanan Eşsiz Konsept Tasarım: Konigsei

Koenigsegg İçin Hazırlanan Eşsiz Konsept Tasarım: Konigsei

Araba sektörünün dikkat sürükleyen adlarından bir tanesi hiç kuşkusuz Koenigsegg. İsveç merkezli işletme, ürettiği süper vasıtalarla ön tasarıya çıkmayı muvaffak olurken, vasıtalarının şık tasarımıyla da araba tutkunlarını kendisine hayran vazgeçiyor. Şimdiyse Mitsubishi’de tasarım çalışmaları yapan Maximilian Schneider, Koenigsegg için etkileyici bir araba konsepti oluşturdu. Schneider’in konsepti, “Konigsei” olarak adlandırılıyor.

Konigsei, kelime anlamı olarak “kralın yumurtası” demek. Schneider, konsept tasarımına bu adı koyarken, tasarımının bazı ayrıntılarından etkilenmiş. Öyle ki bu vasıta, genel görünüm haysiyetiyle bir yarım yumurtaya benziyor. İşte bu eşlik de vasıtanın adının Konigsei olmasını anlamlı kılıyor. Dilerseniz hemen, aşırısıyla fütüristik yapıda olan bu vasıtanın ayrıntılarına yakından bakalım.

Karşınızda Konigsei

Konigsei

Schneider tarafından hazırlanan konsept tamamen eşsiz bir tasarıma sahip. Taşıttaki her ayrıntı, şıklığı azıcık daha ön tasarıya çıkarırken “kralın yumurtası” adının “kral” kısmını bitiriyor. Vasıtanın üç yanını da kaplayan sırça yapı, bu basık vasıtanın ortadan ikiye dağılınmış tavanında birleşiyor. Ayrıca vasıtanın ön tarafındaki bombeli yapı da Konigsei’nin tasarım çizgilerini bütünleştiriyor.

Konigsei

Ön tarafta eşsiz bir tasarıma sahip olan vasıta, arka taraftan bakınca da enfes bir görünüm sunuyor. Öyle ki Schneider, konsept vasıtasına aşırısıyla şık arka ışıklar ve bir çift egzoz çıkışı ilave etmiş. Ayrıca bu vasıtanın tekerlerinin hemen arka kısmında büyük boşluklar var ve bu boşluklar, lastiklerin Konigsei’nin arka kısmından da doğrudan görülebilmesini sağlıyor.

Konigsei

Konigsei, motoruyla eşsiz bir efor sunuyor

Schneider, tamamen eşsiz bir tasarıma sahip olan konsept vasıtasına, araba tutkunlarının kalplerini ısıtacak bir motor ilave etmiş vaziyette. Hidrojenle çalışan bu motor, bütün 1.618 at efor üretiyor ve saatte 100 km sürate yalnızca 2.8 saniyede erişiyor. 1.530 kg ağırlığındaki vasıta 3.5 saniyede 200 kilometre/sa sürate erişirken bir sürücü bu taşıtta en fazla 441 kilometre/sa sürate erişebiliyor.

Konigsei

Schneider’in Koenigsegg için planladığı Konigsei, bir gün asıl olur mu meçhul ancak araba tutkunlarının bu vasıtaya hayran olacakları yadsınamaz bir asıl. Peki sizin bu vasıtayla alakalı düşünceleriniz nelerdir? Bu eşsiz konsept vasıtayla alakalı fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla