Çarşamba, Şubat 21, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaModaModa dünyasından dijital aktiflikler

Moda dünyasından dijital aktiflikler

Tüm dünyayı asaran koronavirüs salgını sebebiyle moda sektörü tüm faalliklerini iptal etmek zorunda kaldı. Ancak markalar, sosyal medya hesaplarından değişik challenge’lar ve canlı yayınlar asıllaştırıyor. Bir Hayli değişik etkinlik ile karşımıza çıkan markalar sosyal yalıtımda olduğumuz şu günlerde size değişik bir etkinlik kapısı aralayabilir.

Alexander McQueen

Geçtiğimiz haftanın ‘Kreatif Serilerini’ sürdüren Alexander McQueen, markanın dostu ve işbirlikçisi Simon Ungless ile toplanıyor. Markanın bir hayli defilesi için sanatı ile katkıda bulunan ve San Fransisco’daki Academy of Arkası Üniversitesinin Direktörü olan Ungless, konuttaki stüdyosundan projelerini paylaşıyor. Youtube üzerinden paylaşılan filmi ve resimleri Alexander McQueen’in Instagram ve Youtube hesabından araştırabilirsiniz. Önümüzdeki haftalarda yeni projeler ve işbirlikleri söyleyecek olan McQueen, konutta kalma sürecimize yaratıcılık katıyor.

Bottega Veneta

‘Keyifli Oyalama Tiyatrosu’ olarak belirledikleri bir seri yayınlayan Bottega Veneta her hafta değişik bir kreatif ad ile bir araya gelecek. Youtube, Weibo, WeChat, Line, Kakao, Spotify, Apple Music, SoundCloud gibi bir hayli değişik sosyal medya platformunu kullanacak olan Bottega Veneta ayrıca Kreatif Direktörü Daniel Lee’nin en hoşlandığı sanatçıları, yazarları ve film üretimcilerini bir araya getirecek. Haftasonları müzik performansları, yemek dersleri ve film geceleri ile canlı yapacak olan Bottega Veneta’nın Instagram hesabını en aktüel aktiflikler için takip edebilirsiniz.

Chloe

Instagram üzerinden #CHLOEvoices isimli bir canlı yayın ve performans tezsi başlatan Chloe, değişik yaratıcı sektörlerden adlar ile toplanıyor. Sanatçı Rita Ackermann ve müzisyen Lousita Cash gibi markanın koleksiyonlarına katkıda bulunan adlar ile toplanan Chloe, Instagram üzerinden canlı sohbetler yayınlayacaklar.

Ganni

Sosyal yalıtım sürecimizde bizi kültürel etkinlikler ile buluşturan Ganni, yemek derslerinden film gecelerine kadar bir hayli aktiflik tertip ediyor. Apollo Bar şefi Frederik Bille Brahe’tan derslerin yanı gizeme bir film kulübü başlatan Ganni, gönüllü karantinamıza renk katmakta kararlı.

Gucci

Pandemi vaktinde lüzumu olan insanlara nasıl takviye edebileceğimiz mevzusunda nasihatler veren Gucci aynı zamanda bizi değişik podcast yayınları ile bilgilendirmeyi hedefliyor. The Sex Ed podcast yayını ile toplanan Gucci, Liz Goldwyn’in sunumu ile cinsel ve faize sıhhati mevzusunda muayenehane uzmanlar tarafından nasihatler paylaşıyor.

H&M

Takipçileri için bir moda challenge’ı başlayan H&M değişik temalar ile insanların gardıroplarındaki parçalar ile tarzlar yaratmalarını istiyor. Giysi eşleştirmelerinizi #AtHomeWithHM hashtagi ile paylaşabilirsiniz.

Jacquemus

Instagram üzerinden #JacquemusAtHome hashtagi başlatan Jacquemus, takipçilerinden konutlarındaki elbiseler, yemekler ve elektronik aletler ile bir surat yapmalarını istedi. Ortaya çıkardığınız sanat yapıtını bu hashtag ile paylaşarak Jacquemus’un cümbüşlü oyununa katılabilirsiniz.

JW Anderson

JW Anderson’un Kreatif Direktörü Jonathan Anderson, markanın dostlarından ve şanlı dostlarından cümbüşlü sohbet serileri başlatmalarını istedi. Bir sual yanıt tezsi başlatan JW Anderson, performans sanatçısı Mx Justin Vivian Bond, resimci Tyler Mitchell gibi bir hayli ad iler toplanıyor.

Kenzo

Instagram üzerinden #StayHomeWithKENZO hashtagini yayınlayan Kenzo cümbüşlü dijital etkinliklerin olduğu bir seri başlattı. Bu güçlü yarıyıllarda takipçilerine esin kaynağı olmayı kasteden Kreatif Direktör Felipe Oliveira Baptista, her hafta canlı aktiflikler ve yaratıcı içerikler sunacak. Serinin ilk canlı performansı Kanadalı oyuncu Aliocha ile başlatıldı.

Lacoste

Takipçilerini yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaya çağıran Lacoste, #CrocoDraw hashtagi ile bir challenge başlattı. Lacoste’un timsahını kendi yorumunuz ile çizebileceğiniz bu sosyal medya challenge’ında kendi çizimlerinizi veya el işi çalışmalarınızı paylaşarak özel bir mükâfata hazır olun!

Loewe

Her sene Craft Prize isimli bir müsabaka tertip eden Loewe, ‘LOEWE EN CASA’ programı ile finalistleri ve dünyanın en şanlı sanatçılarını bir canlı yayın sohbet serisine davet ediyor.

Marc Jacobs

Instagram’ın sosyal yalıtım ile popülerleşen @WFHfits Work From Home Fits hesabı ile toplanan Marc Jacobs, takımı ile konutta çalışırken giydikleri giysileri paylaşıyorlar. İki hesabı takip faktörün yanı gizeme kendi giysilerinizi paylaşmayı unutmayın!

Marine Serre

LVMH Prize kazananı Marine Serre, dansçı Nick Coutsier ile toplanarak her Cumartesi sabahı ‘Body Party Warm-Up’ dans serisini başlattı. 45 dakikalık bir idman yapmaya hazır değilseniz bu cümbüşlü dans egzersiz videolarını ve derslerini takip edebilirsiniz.

Michael Kors

Yemek marifetlerini Instagram hesabından paylaşan Michael Kors, her hafta değişik bir tasvir sınıyor. Sosyal yalıtım vaktimizde bize değişik yemek tanımları için esin olmayı kasteden Michael Kors’un iştah kabartan yemeklerini Instagram’da görebilirsiniz.

Miu Miu

Değişik münazara mevzuları ile podcastler yayınlayan Miu Miu, ‘Miu Miu Musings’ isimli seride bir hayli tuhaf temaya değiniyor. ‘Telefonlarımız İle Parçalama Zamanı’ gibi başlıklara sahip olan podcast yayınlarının ikinci kısmında ‘Resim sürüklemeyi vazgeçmeli mıyız?’ gibi sualler tartışılıyor.

Stella McCartney

Instagram üzerinden Stellavision isimli bir seri başlatan Stella McCartney, takipçilerini birlik olmaya davet ediyor. Takipçilerine bu süreci nasıl değerlendirdiklerini soran McCartney aynı zamanda #StellaStaircase challenge paylaşanlar arasından en iyiyi seçerek bir armağan göndereceğini söyledi. Tüm bunlarla kanaat etmeyen McCartney, internet sitesinden çocuklar için çizim ve boyama egzersizleri paylaşıyor.

Versace

Heykeltraşlar, tasarımcılar ve animatörler ile toplanan Versace, yeni sneaker koleksiyonundan esin alan bir proje başlattı. #AtHomeWithVersace hashtagi ile paylaşılan seride bir hayli değişik kreatif proje görebilirsiniz.

Holzweiler

‘Hang with Holzweiler’ isimli bir sohbet tezsi başlatan Holzweiler, influencerlara, restoratörlere, sanatçılara ve fabrika çalışanlarına sosyal yalıtım süreçlerini soruyor. Instagram üzerinden canlı yayın olarak paylaşılan sohbetleri Holzweiler’ın sayfasından takip edebilirsiniz.

Pinko

Markanın dostları ve suratları ile toplanan Pinko, Hafta içi her gün Instagram üzerinden bir etkinlik tezsi paylaşıyor. Her hafta değişik influencerlar markanın Instagram hesabı üzerinden yaratıcı dersler, egzersizler, tasvirler ve hoşluk videoları paylaşacaklar.

Baum and Pferdgarten

Kreatif Direktörler, müzisyenler ve influencerlar ile bir playlist hazırlayan Baum and Pferdgarten, son olarak Parasal Waterhouse, Cajsa Wessberg, Jessie Bush, Emili Sindlev, Alexis Foreman ve Bloom Twins ile toplandı.

Selfridges

Sosyal yalıtım süreci için ‘Creativity is Anekdot Cancelled’ Yaratıcılık İptal Olmadı ve #KindnessChallenge isminde iki değişik dijital kampanya başlatan Selfridges, kreatif adlar ile toplanarak cümbüşlü projeler paylaşıyor. James Messiah, Craig Green ve Studio Nari gibi adlar ile toplanan Selfridges, önümüzdeki haftalarda yeni işbirlikçilerini söyleyecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla