Perşembe, Haziran 13, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarDonanımModem Arayüzüne Giriş Nasıl Gerçekleştirilir?

Modem Arayüzüne Giriş Nasıl Gerçekleştirilir?

İnternetin bağlanması adına muhakkak modem arayüzü içerisine giriş yapılmalıdır. Bu şekilde bağlanan internet hattı ayarları yapılabilir. Peki, modem arayüzüne giriş nasıl gerçekleştirilir?

Modem Arayüzü

İnternet ayarının düzenlenmesi adına yardımcı olan bölüme modem arayüzü olarak bilinir. Oldukça önemli bir kontrol paneli üzerinde kablosuz ağ bant genişliği farklılık gösterebilir, internetin hangi cihazlar tarafından kullanıldığı bulunabilir. Ayrıca kablosuz ağ şifresi düzenlemesi gerçekleştirilebildiği gibi DNS ayarı ve internet kullanımında belli cihazlarda sınırlayabilmek mümkün.

Modem Arayüzüne Giriş

Modem arayüzüne giriş gerçekleştirilmesi için yapılması gereken ilk şey tarayıcının açılmasıdır. Böylece internet bağlantısının olmamasında bile giriş yapılması mümkün kılınıyor. Tarayıcının açılmasından sonra URL bölümüne modeme uygun olan IP adresi yazılır. Her adres modem markasına göre farklıdır.

Kullanıcı Adı İle Şifre

IP adresinin URL bölümüne yazılmasının ardından giriş gerçekleştirilir ve bir ekran belirir. Görünen bu ekranda modem arayüzüne giriş yapılması adına kullanıcı adı ile şifre kutucuğu yer alır. Bu bölüme gereken bilgiler yazıldıktan sonra girişe tıklanarak işlem tamamlanır.

Modem Arayüz Erişimi

Gerekli olan bütün adımların yapılmasının ardından modem arayüzü erişimi tamamlanmış olacaktır. Bu bölümde pek çok ayarı gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunlar:

  • Çeşitli sitelere erişim engelleme.
  • DNS ayarı değişimi.
  • Wifi bağlantı hızı sınırlama işlemi.
  • İnterneti hangi cihazların kullandığını bulma işlemi.
  • İnterneti kullanan tüm cihazlara sınırlama işlemi.
  • Wifi kullanıcı adı ile şifre değiştirme işlemi.

Tüm bu işlemler modem arayüzü aracılığı ile yapabilmeniz mümkündür.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla