Perşembe, Haziran 13, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarNetflix'e reklam gelmeyecek!

Netflix’e reklam gelmeyecek!

Dijital platformun kazanç kapısı olan reklamların Netflix’e geleceği konuşuluyordu. Reklamların gelip gelmeyeceği merak edilen Netflix, mevzuyla alakalı yeni bir söyleme yaptı. Netflix CEO’su Reed Hastings, Netflix’e reklamların gelip gelmeyeceği suallerine sonunda bir netlik verdi.

Netflix, kazancını reklam tabanlı olsun istemiyor. Reed Hastings, yaptırıcımların baskılarına ve devam eden spekülasyonların aksine Netflix’e reklam gelmeyeceğini söyleyerek bu söylentilere de yanıt vermiş oldu. Bununla beraber öteki yandan teknoloji devleri Amazon, Facebook ve Google’dan misal verdi. Bu üçlünün reklam mevzusundaki eforuna değinen namlı CEO, bir hayli kaynaktan bilgi entegre edildiğinin altını çizdi. Reklamların bir sanayi maliyeti olduğuna dikkat sürükleyen Netflix’in CEO’su reklam kazançlı bir modele sahip olmadıklarını söyledi.

Ayrıca yapılan söyleme baktığımız da platforma bir müddet daha reklamların entegre edilmeyeceğini Netflix için şuan böyle bir gidişatın mevzubahisi olmadığını söyleyebiliriz. Her ne olursa olsun uzun vadede reklam gidişatları değişkenlik gösterebilir.

167 milyon üyesi olan Netflix’in reklam tabanlı bir sisteme sahip olması kullanıcıları uygulamadan uzak meblağ mı? Siz ne düşünüyorsunuz?

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla