Pazartesi, Nisan 22, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaTeknolojiNintendo Switch, 122 milyon satışa ulaştıktan sonra tüm zamanların en çok satan...

Nintendo Switch, 122 milyon satışa ulaştıktan sonra tüm zamanların en çok satan üçüncü konsolu oldu

Nintendo, Switch’i piyasaya çıkaralı altı yıl bile olmadı, ancak bu kısa sürede 122 milyondan fazla satmayı başardı ve onu tüm zamanların en çok satan üçüncü konsolu yaptı. Hibrit makine şimdi ikinci sırada yer alan Nintendo DS’nin (154 milyon) ve 155 milyondan fazla satılan bir numaralı en çok satanlar olmaya devam eden PlayStation 2’nin arkasında oturuyor.

Nintendo’nun en son kazanç raporu, Switch’in 31 Aralık 2022’de sona eren dokuz ayda 14,91 milyon adet sattığını ve bunun 8,22 milyonunun yıl sonuna kadarki üç ayda satıldığını gösteriyor. Bu, kullanım ömrü toplamını satılan 122,55 milyon adede çıkararak Wii (101,63 milyon), PlayStation (102,49 milyon) ve PlayStation 4’ün (117,2 milyon) önüne geçiyor.

Her bir model için rakamların dökümü, mali yıl boyunca 5,22 milyon standart Nintendo Switch’in satıldığını gösteriyor. OLED modelleri 7,69 milyon adet hareket ederek daha başarılı olurken, 2 milyon Switch Lite satıldı. Toplam birim satışları, küresel çip kıtlığı ve mevcut konsol eksikliği nedeniyle yıllık bazda -%21,3 düştü, ancak OLED Anahtarı önceki MY’ye kıyasla satış rakamlarını neredeyse ikiye katladı.

Nintendo tarafından yayınlanan birinci taraf oyunlarının satışları, yalnızca altı haftada 20,6 milyon kopya satan Pokémon Scarlet ve Violet sayesinde arttı. Nintendo ayrıca en çok satan birinci taraf oyunları listesini güncelledi: Mario Kart 8 Deluxe 52 milyon adetle bir numara, ardından Animal Crossing: New Horizons (41,59 milyon) ve Super Smash Bros. Ultimate (30,44 milyon) geliyor. Şu anda dünya çapında 994,30 milyondan fazla Switch oyunu satıldı.

Orijinal Switch’in donanımı artık yaşını göstermeye başlıyor, bu nedenle OLED modelinin satışları artarken diğer iki sürüm geçen yıl düşüş yaşadı. Geçenlerde şirketin yaptığını duyduk. yükseltilmiş bir Switch Pro planlayın, ancak Nintendo’nun fikrini değiştirdiği bildirildi. Japon devi için “önemli bir odak noktası” olan yeni bir konsola geçişle birlikte, Switch’in PlayStation 2’yi geçip şimdiye kadarki en çok satan konsol haline gelip gelmeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Diğer Switch haberlerinde, bir California mahkemesi az önce bir toplu davadan vazgeçildi Joy-Con drift sorunu hakkında. Bir rapor, tüm konsolların yaklaşık %40’ının denetleyicilerinde sorun yaşadığını iddia ediyor, ancak bu, alıcıları caydırmıyor gibi görünüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla