Salı, Nisan 23, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaMobil CihazlarSamsung Galaxy S23 Android işletim sistemi 60 GB depolama alanı tüketiyor

Samsung Galaxy S23 Android işletim sistemi 60 GB depolama alanı tüketiyor

Telefonların belirli bir miktarda depolama alanına sahip olduğu ilan edilirken, birçok yeni alıcı, önemli bir bölümün zaten kullanılmış olduğunu görünce şok olur. Bu, özellikle Samsung’un Android sürümü sayesinde 60 GB’lık depolama alanı dolu olan Galaxy S23 için geçerlidir. Bu, Android’in stok sürümünün Pixel 7 telefonlarda tükettiğinin dört katı ve Windows 11’in bir PC’de tükettiğinin yaklaşık iki katı.

SAMSUNG açıkladı Geçen hafta Galaxy S23 serisi. Depolama kapasiteleri 128 GB ile 1 TB arasında değişir, ancak Ars Teknik kutudan çıkar çıkmaz sistem bölümü için 60 GB’ın kullanıldığını bildirir. Bu, özellikle en az depolama alanına sahip ahizeyi satın alanlar için çok büyük bir rakam.

Karşılaştırma için Pixel 7 ve 7 Pro’da kullanılan Android 13’ün stok sürümü yalnızca 15 GB dahili alan kaplıyor. Ancak Android 13’ün yanı sıra Samsung’un One UI 5.1 özel kaplaması üzerinde çalışan Galaxy S23, bloatware ile doludur. Şirketin el cihazlarının sahipleri, birçok Google uygulamasını (tarayıcı, uygulama mağazası, mesajlaşma uygulaması, klavye vb.) bir cihaza kendi sürümlerini ekleyerek ve yer kaplayarak nasıl çoğalttığını bileceklerdir. Daha da can sıkıcı olan şey, bu uygulamaların genellikle kaldırılamamasıdır.

Ek olarak, Samsung düşük kaliteli kod oluşturma konusunda bir üne sahiptir ve cihazlarında yer satarak uygulamalarının önceden yüklenmesini isteyen şirketlere satar. Facebook, Netflix, LinkedIn, Microsoft Office ve diğerleri genellikle Samsung cep telefonlarında zaten yüklü olarak bulunur ve bir operatörden telefon satın alırsanız genellikle daha fazla bloatware olur. Yine, bu uygulamaların çoğu kaldırılamaz.

Bu 60GB rakamı özellikle şaşırtıcı çünkü Samsung, Android’in avantajlarından yararlanmayan tek büyük Android telefon şirketi. A/B Sorunsuz Güncellemeler özellik. Bu, işletim sisteminin iki kopyasını kullanır; biri arka planda çevrimdışı, diğeri ise kullanılmakta olan çevrimiçi. Bir OTA güncellemesi gönderildiğinde, çevrimiçi işletim sistemi çalışmaya devam ederken çevrimdışı kopya güncellenebilir. Güncelleme tamamlandığında ve telefon yeniden başlatıldığında, cihaz güncellenmiş işletim sistemine geçer. Bu, tek bir işletim sistemine sahip cihazlarda 30 dakikaya kadar sürebilen güncelleme sürelerini önemli ölçüde azaltır, ancak biraz depolama alanı tüketir.

Tüketiciler için kötü haber, Galaxy S23 serisinin genişletilebilir depolama ile gelmemesi. Samsung için bu, insanların daha büyük kapasitelere sahip daha pahalı modelleri tercih etme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla