Sindirim Problemleri Nasıl Çözülür?

29.04.2020
58
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Sindirim Problemleri Nasıl Çözülür?
REKLAM ALANI

Sindirim problemlerimiz, bağırsak problemlerimiz bunlar içerisinde de ishal veya kabızlık geliyor. Biz genellikle ishal olduğumuz zaman bağırsaklarımız çok çalıştığı için ishal veya kabız olduğumuz zaman bağırsaklarımız az çalıştığı için kabız olduğumuzu ifade ederiz. Sık kabız veya ishal olmak bağırsak mikrobiyotamızın uzun fakirliğinden kaynaklanıyor.

Bağırsak floramızı mikrobiyota’mu zenginleştirmemiz gerekiyor. Zenginleştirdiğimiz zaman bağırsaklarımız sağlıklı bir makine gibi çalışıp ne ishal ne kabız oluyoruz.

Bunun için beslenmemizde muhakkak profesyonel yardım almalıyız ve bütün besin gruplarına beslenmemize katmalıyız. Sindirim problemlerinden bir diğeri de reflü ve ülserdir. Çok çay, çok kahve tüketmek, gazlı içecek, alkollü içecekler tüketmek başlıca sebeplerinden bir kaçıdır. Bunun yanında sakız çiğnemek reflüyü hızlandırır. Çok hızlı yemek yemek, çok çiğnemeden yutmak yine reflü ve ülseri tetikler.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Reflü en büyük belirtileri nelerdir?

Mide öz suyumuzun yani yemek kolumuzdan ağzım uzak gelme durumudur genellikle. Yatay pozisyonda yaptığımız zaman bu durum daha çok karşımıza çıkar.

Peki, reflü gastrit korunmak için ne yapmalıyız.  Az az sık sık besleneceğiz ve çok fazla sakız çiğnemeyeceğiz. Burada amaçladığımız şey bireyin yaşam kalitesini arttırmak ve mevcut kilosunu korumaktır. Mutlaka bir uzmandan yardım alıp sağlıklı beslenme programı oluşturmalısınız.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.