Pazartesi, Nisan 22, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarSteam, Mağazasındaki Arama Motoru Neticelerini İyileştiriyor

Steam, Mağazasındaki Arama Motoru Neticelerini İyileştiriyor

Steam, PC için dünyanın en büyük çevrimiçi reyin mağazası konumunda bulunuyor. Dolayısıyla Steam kullanıcılarının yeni oyunları basit bir biçimde keşfedebilmesi, hem Steam’in sahibi konumunda bulunan Valve için hem de oyunlarını yayınlamak ismine Steam’i kullanan yayıncılar için büyük ehemmiyet taşıyor.

Şu an için Steam’de daha çok büyük oyunlar ön tasarıya çıkarken bir hayli reyin, oyuncular tarafından fark edilemiyor. Mağaza, 30 binden fazla oyuna konut sahipliği yapıyor ancak son senelerde bu rakamda oldukça büyük bir çoğalış yaşandı. Bir sene içerisinde Steam’e takribî 10 bin yeni reyin ilave edildi ve bu da minik, bağımsız oyunların keşfedilmesini bir hayli güçleştiriyor.

Steam arama motorunda farklılık:

steam

Valve’ın mağaza için yeni özellikleri test ettiği Steam Labs’te yapılan son çalışmalarda oyuncuların yeni oyunları bulmalarına dayanakçı olacak özellikler üzerine odaklanıldı. Bu mevzuda oyuncunun kütüphanesindeki oyunlar baz alınarak reyin teklifinde bulunma fikriyle model oluşturuldu.

Arama neticelerinde erişilen başlıkların cinslerinin değiştirilmesi de yeni oyunların keşfedilmesi için oldukça ehemmiyetli olabilir. Bu geliştirmeler, kullanıcıların yararlandığı daha iyi geri dönüş neticeleri için manayı kullanıyor. Valve, bu vaziyeti şöyle misallendiriyor; bir reyin, ‘real time strategy’ hakikat zamanlı strateji yaftasına sahip olup ‘RTS’, ‘real time’ ya da ‘strategy’ gibi yaftalara sahip olmayabiliyor. Şu an ‘real time + strategy’ biçiminde arama yapıldığında o oyuna erişilemiyor.

Valve’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikle beraber bu mesele ortadan kaldırılıyor. Yeni arama motoru manayı, arama çubuğuna ‘real time + strategy’ yazdığınızda RTS ya da hakikat zamanlı strateji oyunlarına baktığınızı biliyor. Valve’ın Steam için geliştirdiği bu yeni özelliği buradan sınayabilirsiniz. Kendi sınamalarınız neticesinde edindiğiniz izlenimleri de yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla