Çarşamba, Şubat 21, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaOtomobilVolkswagen New Beetle

Volkswagen New Beetle

Volkswagen grubunun ürettiği ve halk tarafından çok sevilen araçlardan birisi de hiç şüphesiz Volkswagen New Beetle‘dır. Tosbağa ve VosVos olarak da adlandırılan bu aracın Volkswagen ve tüm araba piyasası için farklı bir yeri bulunmaktadır. Volkswagen Beetle Type-1 ve New Beetle olarak iki farklı kategoride incelenen bu araç büyük bir makyaj operasyonu ve yenilikler ile şu anda da üretilmektedir. Yazımızın devamında yeni Beetle hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Eski İle Yeninin Mükemmel Uyumu

İlk olarak üretimine 1938 yılında başlandığını bildiğimiz Volkswagen Beetle büyük bir makyaj operasyonu geçirerek 1995 yılında karşımıza çıktı. İlk üretilen Type-1 Beetle’lar ile aralarında görünümsel ve teknik açıdan büyük farkların olduğunu bildiğimiz yeni Beetle, her ne kadar önceki kasada yuvarlak hatlara sahipse de yeni kasalarda bu hatlar daha da yuvarlanmıştır. Bu şekilde araç tosbağa olarak bir takma isme layık görülmüştür. Hitler’in emri le üretimine başlanılan Beetle, kısa süre içerisinde büyük bir şöhret kazanmıştı. Bu şöhretini yeni kasasında da sürdüren Beetle, en büyük makyajını ise 2009 – 2010 yılları arasında almıştır. Sportif ve kompaktlığı bir arada kullanan Volkswagen birçok motor seçeneğine ve opsiyona sahip olan Beetle’ları fabrikadan çıkarmıştır ve günümüzde de çıkarmaktadır.

Yeni Beetle’nin Teknik Özellikleri

  • 2010 yılından itibaren büyük son makyajı için konuşacak olursak Volkswagen kullanıcılara birçok motor seçeneği sunmuştur.
  • 1.2 TSİ motor o seçeneklerden ilkidir. 105 beygir güç üretebilen bu benzinli motor 4 silindirlidir.
  • DSG ve manuel şanzıman seçeneğini de bünyesinde bulunduran 1.2 TSİ şehir içinde ortalama olarak 6 litre, şehir dışında ise 4.5 litre yakıt tüketimi yapmaktadır.
  • Diğer bir motor seçeneği ise 1.4 TSİ motordur. Son derece güçlü olan bu motor 160 beygire kadar gücü üretebilmektedir.
  • Benzinli olduğunun bilindiği bu kuvvetli motor şehir içinde 7.7 litre şehir dışında ise 5.4 litre tüketim yapmaktadır.
  • Son Beetle‘lardaki bir başka motor seçeneği ise 1.6 TDI motordur.
  • Dizel olmasından dolayı ekonomik olan bu motor seçenekli Beetle’lar ülkemizde de sıklıkla tercih edilmektedir.
  • 105 beygir güç üreten bu Beetle’lar şehir içi 5.2 litre şehir dışı ise 4.3 litre tüketim değerlerine sahiptir.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla