Pazartesi, Nisan 22, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarİnternetWhatsapp Yeni Özellik Olarak Kredi İmkanı İle Geliyor

Whatsapp Yeni Özellik Olarak Kredi İmkanı İle Geliyor

Whatsapp yeni özellik sunmaya devam ediyor. Alınan haberlere göre pek çok kullanıcıya sahip olan Whatsapp uygulaması, kredi ile ilgili bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Pek çok kullanıcı tarafından anlık mesajlaşmalarda tercih edilen uygulama, yeni özellikler sunarak kullanıcılara daha rahat bir uygulama kullanma imkanı tanımak istiyor. Bu amaçla, uygulamayı kullananlara kredi imkanı tanınması için çalışmalara başlandığı bilgisi duyuruldu. Whatsapp yeni güncelleme 2020 ile gelecek olan yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor.

Whatsapp Yeni Özellik Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan insanlar için geçtiğimiz günlerde whatsapp yeni özellik olarak çoklu konferans düzenleme imkanı sunmuştu. Bu uygulama pek çok kullanıcı tarafından beğenildi ve firma, bu yeniliği neticesinde takdir toplamayı başardı.

Whatsapp uygulaması dünya genelinde en çok kullanıcıya sahip olan bir uygulama olsa da bazı özelliklerde geride kalmış bir görüntü sergiliyor. Görüntülü konuşma anlamında Line, Telegram ve Wechat gibi programların sunduğu özellikler daha fazla aslında. Bu kapsamda diğer uygulamaların yıllar önce başlattıkları özellikler, Whatsapp tarafından yeni yeni sunuluyor.

Kredi Verme Özelliği Üzerinde Çalışılıyor

Whatsapp uygulaması üzerinden kredi uygulamasına dayalı olarak çalışmalar ilk olarak Hindistan’da başlatıldı. Mobil ödeme özelliği, bu kapsamda Hindistan’daki bir şirket tarafından 2 yıldır test ediliyor. Bu çalışma kapsamında Hindistan hükümetine de resmi bir başvuru yapıldı. Kredi olanakları ile ilgili çalışmalar henüz daha test aşamasında ve araştırma geliştirme faaliyetleri devam ediyor. Çalışmada istenen aşamaya gelindiğinde, ilk olarak Hindistan’da uygulanması düşünülüyor. Konu ile ilgili haber TechCrunch’ta yer aldı ve haberin yayımlanmasının ardından konu ile ilgili pek çok araştırma yapıldı.

Whatsapp yeni özellik olarak uygulamaya geçirilmesi düşünülen kredi özelliğinden kimlerin, hangi şartlarda altında faydalanabileceği halen daha belirsizliğini koruyor. Eğer herhangi bir aksilik olmazsa Nisan ayında başlanan projenin kısa süre sonra kullanıma geçirilmesi bekleniyor. Böyle bir uygulamanın daha kullanıma başlamadan merak uyandırdığı görülüyor. Konuya ilişkin ayrıntı vermek için henüz daha çok erken olduğu belirtiliyor. Çünkü çalışma, şu an için proje aşamasında bulunuyor ve fizibilite çalışmaları halen daha devam ediyor.

Whatsapp Yeni Özellik Olarak Sunulan Görüntülü Konferans Özelliği

Yeni eklenen güncelleme ile geçtiğimiz günlerde görüntülü konuşma sayısı Whatsapp üzerinden 8 kişi olmuştu. Yeni özelliğin kullanılabilmesi için uygulamanın güncellenmesi ya da yeniden yüklenmesi gerekiyor. Whatsapp güncelleme ya da Whatsapp indir komutları ile son özellikleri kullanmaya başlamak mümkün.

Özelliğin Whatsapp’ta kullanıma sunulmasından sonra pek çok kullanıcı tarafından özelliğin yoğun bir şekilde kullanıldığı görülüyor. Pandemi nedeni ile sunulan çoklu konferans özelliği, kullanıcılarını sevindirmeyi başarmışa benziyor. Whatsapp yeni özellik olarak ilerleyen günlerde hangi özelliklerin ekleneceği de merak konusu olmuş durumda. Böyle giderse Whatsapp uygulamasında, kullanıma geç kalmış olan özelliklerin de kısa sürede tamamlanacağı düşünülüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla