Çarşamba, Şubat 21, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaBilgisayarYazılımWindows İçin En İyi Ekran Kayıt Uygulamaları

Windows İçin En İyi Ekran Kayıt Uygulamaları

Windows için en iyi ekran kayıt uygulamaları hakkında bilgi edinmek isteyenlere güzel ve faydalı bir rehber hazırladık. Bilgisayarların yeniden o eski güzel günlerine dönmeye başladığı bu zamanlarda, oyun sektörüyle doğru orantılı bir şekilde yükselişe geçti. Kullanıcılar bir dönem telefonlarla oyun ihtiyacını sağlarken artık çok daha kapsamlı, güçlü ve kaliteli efektlere sahip oyunlara ilgi yöneldi.

Ekran kayıt uygulamaları yazısında niye oyunlardan bahsediyorsun diyebilirsiniz. Ancak bunların hepsi birbiri ile bağlantılı bir bütündür. Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte artık dükkan açmak işi sitelerde kanal açmaya döndü. Burada sergilenen başta oyun videoları olmak üzere, insanlar yeteneklerini sergileyerek para kazanıyorlar. Hem oyun oynarken hem de oynadığını bu oyunu kayıt edecek uygulamalar o yüzden popüler durumda. Windows için en iyi ekran kayıt uygulamaları rehberimizde okuyacağınız programlar ile sizde yeteneklerinizi kayıt ederek, geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Camtasia

Camtasia ücretsiz bir program olup, kullanıcılar tarafından fazlaca tercih edilmektedir. Dinamik bir şekilde videolar oluşturabilirken, harici bir kayıttaki videoyu da alarak düzenleme yapabiliyorsunuz. Kaydedilen ve düzenlenen bu videoları Full HD olarak 60 FPS ile paylaşabilirsiniz.

Programın en büyük dezavantajı ücretsiz süresinin 30 gün ile sınırlandırılmış olmasıdır. Ancak bu olumsuz tarafı bile programın kullanışlı olması ve kalitesine gölge düşüremiyor. Eğer ücretli sürümünü almak isterseniz standart özelliklere ek olarak mobil cihazdan da kayıt yapabilir ya da düzenleyebilirsiniz.

iSpring Free Cam

Ne kısıtlı ne de sonradan ödeme vs. olmadan sınırsız bir şekilde ücretsiz kullanabileceğiniz bir program arıyorsanız iSpring Free Cam tam size göredir. Video düzenleyicisi sayesinde, arka plandaki gürültüyü azaltma, video kesme, video silme ve ses efektleri ekleme gibi özelliklere sahip. Video içerisinde hiç dışarı aktarmadan direkt olarak Youtube platformuna yükleme yapabiliyorsunuz. iSpring Free Cam uygulaması Windows için en iyi ekran kayıt uygulamaları arasında yerini almayı başardı.

Icecream Ekran Kaydedici

Belki de en kullanışlı ve özellik bakımından en iyi ekran kayıt uygulaması, ama ücretli versiyonu için böyle diyebiliyoruz. Video kayıt ederken tüm ekran değil de belli bir bölgenin kaydı yapılsın istiyorsanız bu program şiddetle tavsiye edilir. Kayıt çerçevesini nereye götürürseniz ve boyutunu nasıl ayarlarsanız sadece o kısmı kayıt ediyor.

Aynı zamanda kayıt sırasında çizim yapabilir ve videoda vurgu yapmak için görüntüyü yaklaştırabilirsiniz. Bunca güzelliği ücretsiz vermelerini beklemek hata olurdu ki öyle de oldu. Ücretsiz sürümde sadece 10 dakikalık ve WEBM formatında kayıt yapılabiliyor. Eğer 30 dolar gibi bir bedel öderseniz bahsettiğimiz tüm özellikler aktif oluyor.

Loom Ekran Kaydı

Loom, Windows sistemlerinde kayıt yapabildiği gibi aynı zamanda Mac ve iOS sistemlerinde de kayıt yapabilme özelliğine sahip. Bu belki artı bir özellik ama özelliklerine bakınca çokta bizi memnun etmiyor. Twitch ya da Youtube gibi platformlarda canlı yayın yapma özelliği bulunmuyor. Ultra HD kayıt yapma özelliği diğer programlarla yarışır seviyede diyebiliriz. Ekran ile webcam kaydını aynı anda yapabiliyorsunuz. Tercihe göre tekli şekilde de görüntü alabilirsiniz.

TinyTake

Piyasadaki en iyi ekran kayıt uygulaması yarışında İcecream ile başı çekiyor. Ancak ücretli olma durumu ne yazık ki burada da bulunuyor. Bu tarz uygulamalar ticari olduğu için kaliteli ve o yüzden de ücretli oluyor. Bana çok daha az özellik yeter diyorsanız ücretsiz sürümünü deneyebilirsiniz.

Ücretli versiyonu 10 dolardan başlayarak 200 dolara kadar değişik paketlerde sunuluyor. En büyük artılarından biri cep telefonu ile arayüzünün uyumlu olması. Ücretli sürümde 120 dakikaya kadar kayıt yapabilme süresi, para vermediğiniz taktirde 5 dakikaya düşüyor. Aynı zamanda depolama alanı standart kullanımda yokken ücretli versiyonda 2 TB alana sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda videolara ekstradan açıklama ekleme ve reklamları kaldırma imkanına da ulaşabiliyorsunuz.  Kısa video benim için yeterli diyorsanız fazlasıyla işinizi görecek bir uygulamadır.

Ezvid

Windows için en iyi ekran kayıt uygulaması olarak üst sıralara koyabileceğimiz bir uygulama olan Ezvid, ücretsiz ve çok ergonomik bir kullanıma sahiptir. Aynı anda hem ekran kaydetmek hem de webcam ile kendinizi kaydetmeniz mümkün. Kaydedilen bu görüntüler program dahilinde platformlara rahatlıkla yükleyebiliyorsunuz. Her güzelin bir kusuru olduğu gibi Ezvid uygulaması da aşırı bir şekilde bilgisayarınızda yer kaplıyor. Bu büyük bir handikap olabilir.

Bu uygulamada pek çok uygulamada olmayan video hızı ile oynama özelliği bulunuyor. Bu sayede videoları çok kaliteli bir şekilde düzenleme imkanı veriyor. Ancak düzenleme konusunda kapsamlı bir detayı bulunmasa da program, ücretsiz olması nedeniyle kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Evet, bu ve benzeri daha onlarca uygulama bulunuyor. Ancak içlerinde en çok tercih edileni, en kolay kullanıma sahip olanı ve ücretli ücretsiz seçenekleri bulunan uygulamaları bu rehberde anlatmaya çalıştık. Artık yeteneklerinizi videoya çekerek milyonlarla paylaşmak için beklemenize gerek kalmadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla