Çarşamba, Şubat 21, 2024
No menu items!
Google search engine
Ana SayfaOtomobilYerli Araba, Maket Polis Taşıtı Olarak Yollardaki Yerini Aldı

Yerli Araba, Maket Polis Taşıtı Olarak Yollardaki Yerini Aldı

Türkiye’nin Arabayı Teşebbüs Grubu TOGG tarafından üretilecek yerli arabanın prototipi, takribî 4 ay evvel gösterilmişti. 2022 senesinde yollarda olması beklenen tamamen elektrikli bir motora sahip yerli araba, henüz piyasaya çıkmadan esrarengiz bir misyonda karşımıza çıktı. Muğla Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü, dikkat sürükleyen bir teşebbüse imza atarak yerli araba maket polis vasıtasına dönüştürdü.

Fabrika çalışmalarına da başlanan yerli arabanın sedan modeli üzerine yapılan çalışma neticeyi vasıta, bir polis arabasına dönüştürüldü ve hazırlanan maket yol kenarına yerleştirildi. Yerli araba maketinin üzerinde bulunan güneş oturumları sayesinde hakikat bir polis taşıtı gibi tepe lambası da yanıyor. Daha evvel de bir hayli şehirde uygulanan bu usul, sürücülerin kaidelere uyması için yapılıyor.

Bazı vatandaşlar araba maketiyle resim sürükletiyor:

TOGG

Bazı vatandaşların da yerli arabayı ilk gez canlı görmesinin tesiriyle resim sürükletmek için yol kenarında durduğu gözlemlendi. Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretileceği söylenen vasıta için fabrika ön çalışmaları başlamıştı. Çalışmaların ve yapım merkezinin son gidişatı hakkında bir söyleme yapılması emeliyle 12 Mart tarihinde bir buluşma yapılacaktı ancak fabrika tanıtımına erteleme geldi.

Yeniliğe Yolculuk-Gemlik Buluşması‘ ismi verilen buluşmanın ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Bugün yapılan söylemeyle Türkiye’nin Arabayı Teşebbüs Grubu tarafından yapılacak Elektrikli Araba Yapım Kuruluşu projesi ile alakalı Tahlil ve Değerlendirme Buluşması’nın 12 Mayıs’ta hakikatleştirileceği duyuruldu.

TOGG

Etrafsal Tesir Değerlendirmesi İzin ve Teftiş Genel Müdürlüğü’nün internet adresinde mevzuyla alakalı yapılan söylemede, “Bursa şehri Gemlik ilçesi hudutları içerisinde Türkiye’nin Arabayı Teşebbüs Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılması tasarlanan Elektrikli Araba Yapım Kuruluşu projesiyle alakalı 12 Mayıs 2020 tarihinde İDK Buluşması hakikatleştirilecektir” denildi. Geçen haftalarda da arabaların iç ve dış tasarımları Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Hakları Büroyu EUIPO tarafından patent edilmişti. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Sosyal Medya Takipçiniz

Most Popular

Recent Comments

Araç çubuğuna atla