iOS’ta Kayıtlı Parola Nasıl Bulunur?

03.05.2020
54
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
iOS’ta Kayıtlı Parola Nasıl Bulunur?
REKLAM ALANI

Akıllı telefonlar çıktıktan sonra bizim aklımıza bir şeyler oldu desek yeridir. Pek çok şeyi hafızamızda tutarken artık nasıl olsa telefon kaydeder diyerek umursamıyoruz. Özellikle şifrelerimizden bahsediyorum. O kadar çok adres, site ve uygulamaya giriyoruz ki hepsine bazen farklı farklı şifreler tanımlıyoruz ve bunları unutabiliyoruz.

Şifremizi unuttuktan sonra ne mi oluyor? Yeni şifre talebinde bulun, sonra maili aç, geçici şifreyi gir, sonra yeni bir şifre bul, eski şifreleri kabul etmez alternatif bul vs. uzuyor da uzuyor. O yüzden şifrelerimizi unutmamak gerekiyor. Ama artık bu sorun değil. Çünkü iOS’ta kayıtlı parolalar nasıl bulunur sorusunun cevabı burada sizlerle.

iOS’ta kayıtlı parolalara ulaşmak için çok kolay bir yöntem var. Telefonunuzdan Ayarlar kısmını girin. Oradan da Parolalar ve Hesaplar bölümünü açın. Burada karşımıza çıkan ilk iki seçenek bizim için önemli olanlarıdır. Açılan ekranda Uygulama ve Web seçeneğini seçiyoruz. Burada daha önceden telefondan girdiğiniz yerlerin şifreleri mevcuttur. Hemen altında bulunan seçenek olan Parolaları Otomatik Doldur seçeneğini aktif ederseniz eğer, kayıtlı olan site ve uygulamalara girişte asla kullanıcı adı ve şifre yazmanıza gerek kalmayacaktır.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.